Wiele kobiet żali się na za duże wargi sromowe – czy można sobie z tym poradzić? Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak normalny, wzorcowy wygląd warg sromowych. Oczywiście, w pornografii głównego nurtu najczęściej występują aktorki, których wargi sromowe są symetryczne i niewielkie. Z jakichś powodów właśnie taki wygląd genitaliów ludzie uważają za najbardziej estetyczny. Prawda jest jednak taka, że wargi sromowe większości kobiet bynajmniej nie są idealnie symetryczne, jasnoróżowe i małe. Brak tej symetrii, jak również to, że wargi sromowe mniejsze wystają poza wargi sromowe większe, jest zupełnie naturalne i samo w sobie nie powinno być powodem do niepokoju.

Prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy rozmiar warg sromowych utrudnia codzienne funkcjonowanie i powoduje dyskomfort, np. podczas siedzenia czy jeżdżenia na rowerze. Przerost warg sromowych wymagający operacyjnej korekty nie jest zbyt częsty, ale się zdarza. Wówczas możemy udać się do specjalisty z dziedziny ginekologii estetycznej, który po dokładnym badaniu i wywiadzie zaproponuje nam rozwiązanie problemu. Chirurgiczna korekta wyglądu warg sromowych to labioplastyka. Przeważnie operację wykonuje się w narkozie ogólnej, co oznacza, że pacjentka śpi i nic nie czuje. Po operacji wskazane są regularne kontrole i oszczędzanie zoperowanego miejsca do czasu pełnego wyleczenia. To rozwiązanie, choć może wydawać się radykalną interwencją, w znaczny sposób może poprawić komfort życia kobiet, borykających się z przerostem warg sromowych.

Większość pacjentek gabinetów ginekologii estetycznej stanowią jednak kobiety, których genitalia są zupełnie normalne, jednak z jakichś powodów ich wygląd nie jest zadowalający. Odpowiedzialny lekarz wówczas przeprowadzi z pacjentką rozmowę, która pomoże ustalić oczekiwania wobec operacji. Zdarza się, że niezadowolenie z wyglądu własnych narządów płciowych to na tyle poważny kompleks, że warto skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem. Kobiety czasem oczekują, że ich życie seksualne poprawi się, kiedy tylko zoperują swoje genitalia. Niestety taka postawa często kończy się rozczarowaniem.

http://bio-amore.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ