Zadbaj o piękny uśmiech twojego dziecka

Problemy z krzywymi zębami, ze złym zgryzem czy nieprawidłowym ułożeniem zaczynają się u bardzo małych dzieci. Dlatego też, gdy rodzice zauważają nieprawidłowości – należy szybko interweniować u specjalisty. Tylko to zagwarantuje, iż nasze dzieci w późniejszych latach będą mogły cieszyć się zdrowymi zębami i niesamowicie pięknym uśmiechem.

  1. Ortodonta dziecięcy

Aparaty ortodontyczne są bardzo popularne wśród małych pacjentów. Są oni dumni z noszenia tego niewielkiego urządzenia, które prostuje ich zęby oraz napawa ich duma, gdy po określonym czasie zdejmują go, widząc niesamowity efekt. To jednak ogromna zasługa rodziców, którzy odpowiednio wcześnie interweniują we wszelkie nieprawidłowości i odwiedzają specjalistę, który ma odpowiednie podejście do małych pacjentów. Dobry ortodonta nie może wystraszyć dziecka na pierwszej wizycie. Odpowiednie podejście, wytłumaczenie procesu leczenia oraz pokazanie szczegółowo, jak i przy pomocy jakich narzędzi będzie się to wszystko odbywać, ma ogromną rolę w tym, iż dzieci nie boją się panicznie stomatologa i chętnie poddają się jego leczeniu.

  1. Czas odwiedzić ortodontę

Wielu rodziców nie do końca zdaje sobie sprawę, kiedy powinno się tak naprawdę odwiedzić ortodontę. W społeczeństwie panuje przekonanie, że jeżeli odwiedza się systematycznie stomatologa – nie ma potrzeby na taką wizytę. Inni rodzice z kolei chcą się upewnić, czy zgryz dziecka jest w porządku, a stałe zęby są proste. Jeszcze inni, gdy zaobserwują u swojej pociechy takie objawy jak np.: ssanie kciuka, obgryzanie ołówków, oddychanie przez usta, stale otwartą buzi, chrapanie, przedwczesną utratę zębów mlecznych z powodu próchnicy lub urazu; krzywo wyrastające zęby, brak miejsca na rosnący ząb, duże przerwy między zębami oraz inne niepokojące sygnały – samodzielnie wybierają się na wizytę w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.

  1. Plan leczenia

Ortodonta dziecięcy Rzeszów, gdy stwierdzi, iż zęby małego pacjenta wymagają leczenia za pomocą aparatu ortodontycznego – dokładnie przedstawia pacjentowi oraz jego rodzicom plan leczenia, oraz wszystkie niezbędne informacje, które wiążą się z tym. Ważnych bowiem jest tu kilka aspektów. Przed założeniem aparatu zęby muszą być zdrowe, dlatego, jeśli jest próchnica lub jakiekolwiek ubytki – należy to jak najszybciej wyleczyć. Kluczową rolę odgrywają wizyty kontrolna, na których lekarz „podkręca” aparat, by ten odpowiednio pracował na zębach pacjenta. Ważną kwestią jest też higiena jamy ustnej w czasie noszenia aparatu. Wielu młodych pacjentów zapomina często o regularnych szczotkowaniu zębów oraz używaniu nici dentystycznych czy płynów do płukania jamy ustnej. Wszystkie te zabiegi są ważne, by po ściągnięciu aparatu, młody pacjent zobaczył nie tylko proste, ale i białe, lśniące ząbki. To, jak długo mały pacjent będzie nosił aparat trudno określić na pierwszych wizytach. Lekarz musi na bieżąco oceniać postęp pracy aparatu oraz czy to leczenie przynosi zamierzony skutek. Zazwyczaj podaje się datę 2-3 lat. To w tym okresie najczęściej udaje się pokonać wszelkie nieprawidłowości za pomocą aparatu ortodontycznego.

  1. Koszty leczenia

Koszt leczenia ortodontycznego małych pacjentów zależy od rodzaju aparatu oraz długości leczenia. Jednak do tej pory jest to bardzo efektowne leczenie nierównych zębów. Zdecydowanie warto zainwestować w tą metodę oraz dobrych specjalistów, którzy bezboleśnie i w miłej atmosferze przeprowadzą dziecko przez cały proces. Im wcześniej dziecko zacznie nosić aparat, tym wcześniej będzie mógł cieszyć się równymi zębami. Wiele osób, które nie miało takiej możliwości w dzieciństwie, często zakłada aparat będąc już dorosłymi ludźmi. Proces leczenia wówczas jest dużo dłuższy i bardziej skomplikowany, gdyż takie zęby zdecydowanie trudniej wyprostować.

Jak wynika z powyższego, gdy tylko rodzic zauważy nieprawidłowości u swojego dziecka – powinien jak najszybciej skonsultować to z fachowym i sprawdzonym ortodontą, który ma świetne podejście do dzieci. Dobrze jest traktować leczenie jako świetną przygodę, której efektem będzie promienny uśmiech.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ