Wielu z nas jest zdania, że banki na nas zarabiają. Przecież trzeba płacić różne opłaty, coś zawsze jest dopisane małym druczkiem i w efekcie nie zauważymy, że już drugi przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego na zwykłe jest płatny i to nie mało i wiele innych sytuacji. Czy jednak naprawdę można powiedzieć, że banki na nas zarabiają? To zależy…

Zarabianie na bankach – nowy trend

Otóż banki rzeczywiście mogą na nas zarabiać, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy im na to pozwolimy. Większości z nas nie chce się bowiem szukać nowych ofert, poczytać o zarządzaniu domowymi oszczędnościami itd. Jeśli już chcemy coś oszczędzić, to staramy się wyeliminować pewne wydatki. Tymczasem warto zmienić myślenie i zamiast wyeliminować wydatki, lepiej jest przyciągnąć pieniądze. Tak właśnie postępują osoby, które zajmują się zarabianiem na bankach.

Zarabianie na bankach – jak to możliwe?

Brzmi to absurdalnie prawda? Jednak zarabianie na bankach rzeczywiście jest możliwe. Musimy jednak zmienić nasze przyzwyczajenia. Warto bowiem zauważyć, że najczęściej wybieramy jeden bank i na tym kończymy. Czasami gdzieś indziej założymy konto oszczędnościowe albo też będziemy potrzebować osobnego konta na inną walutę i założymy je. Co ważne – to właśnie to nasze lenistwo wykorzystują banki. Kiedy już zwiążemy się z jakimś bankiem, nie będzie nam łatwo go opuścić i w efekcie pojawienie się stopniowo drobnych opłat wcale nas nie zdziwi ani nie zaniepokoi. Co zatem trzeba zrobić, aby zarabiać na bankach?

Banki a telefonie komórkowe – co je łączy?

Zmieńmy myślenie – zacznijmy myśleć o bankach nieco w ten sposób, w jaki myślimy o sieci telefonów komórkowych. Przecież zazwyczaj przeglądamy oferty, patrzymy, gdzie uzyskamy najlepszy telefon, gdzie są najniższe opłaty i w efekcie często nawet co rok zmieniamy sieć. Zarabianie na bankach wymaga tej samej elastyczności.

Jak zarabiać na bankach?

A zatem wyszukujmy ciekawe oferty, promocje, nie bójmy się zamykać kont, otwierać nowych i przelewać środków. Bankom bowiem przede wszystkim zależy na pozyskaniu nowych klientów, zatem niektóre banki nawet płacą nam za otworzenie u nich rachunku albo też zachęcają nas różnymi przedmiotami czy promocjami.

Ile kosztuje zarabianie na bankach?

Niektórzy jednak powiedzą, że szkoda zachodu. Przecież na pewno trzeba co chwila wyszukiwać ofert, bawić się w to. Rzeczywiście na początku zarabianie na bankach kosztuje nas nieco czasu. Trzeba bowiem wgryźć się nieco w temat, nauczyć się, na co mamy w zasadzie patrzeć, co jest ważne itd. Niemniej jednak po pewnym czasie odkryjemy, że wystarczy nam przejrzenie newsletterów, co zajmuje mniej więcej tyle samo czasu co przejrzenie skrzynki pocztowej. Możemy to zrobić na przerwie w pracy, jadąc do niej czy jedząc śniadanie. A zamkniecie konta i otworzenie nowego? Dzisiaj to kwestia w zasadzie kliku minut.

Podsumowując warto zatem zainteresować się tematem zarabiania na bankach. Kiedy już się tego nauczymy można zarobić niezłą sumę, którą wydamy na nasze marzenia.

http://www.cegos.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ