Zarządzanie flotą samochodów z systemem monitoringu GPS - sprawdź, jakie to proste!

Zarządzanie flotą może być bardzo proste. Pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Lokalizacja GPS jest bez wątpienia tym rodzajem udogodnienia, które z radością przyjmie każdy przedsiębiorca w firmie transportowej. Dlaczego warto zainwestować w system monitoringu? Sprawdźmy.

Monitoring samochodu na całym świecie

Dzięki GPS możliwe jest zlokalizowanie obiektu niezależnie od naszego położenia. Nowoczesne urządzenia i systemy pozwalają na weryfikowanie tras i umiejscowienia pojazdów i kierowców na praktycznie całym świecie. Ciągle udoskonalany i sprawnie działający system to jednak nie wszystko. Decydując się na monitoring samochodu mamy dostęp do aktualnych map, co sprawia, że na bieżąco możemy kontrolować sytuację na drodze i w porozumieniu z kierowcą dobierać najbardziej optymalną trasę, aby u swojego klienta zawsze znaleźć się na czas.

Wszystko pod ręką

Obecnie zarządzanie flotą może być niezwykle proste również ze względu na rozbudowane oprogramowanie, które jest dostępne dla osób, które zdecydują się na wdrożenie do swojego przedsiębiorstwa monitoringu. Coraz częściej programy pozwalające na obsługę i monitorowanie floty są dostępne nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale także mobilnych. To sprawia, że niezależnie od miejsca i czasu, możemy analizować przebyty przez kierowców trasy, kontrolować zużycie paliwa, czy nawet generować statystyki i raporty dotyczące stylu jazdy pracowników. I to wszystko bez konieczności wykonywania telefonów, czy włączania komputera.

Analizuj najważniejsze dane

Lokalizacja GPS umożliwia nam śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do wielu istotnych informacji, które mogą pomóc w optymalizacji tras i efektywniejszemu zarządzaniu flotą. Dane jednak nie przepadają, jeśli nie mamy możliwości zweryfikowania ich na bieżąco. Przy pomocy odpowiedniego oprogramowania możliwe jest sprawdzenie historii przejechany tras, ich wizualizacja, a także weryfikacja wszystkich statystyk z nimi związana.

Kontrola czasu i stylu pracy

Monitoring samochodu pozwala również weryfikować to, w jaki sposób wykonują swoje obowiązki służbowe zatrudnieni pracownicy. Przy pomocy raportów i wykresów czasu pracy sprawdzimy, jak długo jechali. A precyzyjne algorytmy wykrywania tankowania powiedzą o dokładnej ilości zużywanego paliwa.

Zalet wdrożenia lokalizacji GPS do przedsiębiorstwa transportowego jest jeszcze więcej. Monitoring floty dzięki swoim licznym funkcjonalnościom umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne zarządzanie całą flotą, przy mniejszym nakładzie pracy i czasu.

Artykuł przygotowała firma Navifleet – twórca systemu do monitoringu floty Navifleet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ