Kto z nas nie marzy o tym, aby móc oddychać pełną piersią, czuć zapach kwitnących wiosną i latem kwiatów, wdychać pyszne zapachy potraw przyrządzanych na imprezach rodzinnych czy wszechobecnych w okresie wiosennym i letnim grillach.
Niestety zatkany nos to problem, który doskwiera nam nie tylko zimą, ale także podczas ciepłych miesięcy. I dotyczy on zarówno dorosłych, jak i małych dzieci. Jakie są więc jego przyczyny i w jaki sposób poradzić sobie, kiedy doskwiera nam zatkany nos?
Problemy z oddychaniem mogą wystąpić zarówno w związku z nieprawidłową budową anatomiczną ciała człowieka, jak i w wyniku różnego rodzaju infekcji, alergii i innych przypadłości. Jeśli chodzi o okres powstania kłopotów z zatkanym nosem, to także nie ma reguły- jedni od małego mają ten problem, inni borykają się z nim w wyniku zmian atmosferycznych, chorób czy zdarzeń losowych.
Zatkany nos to poważny problem, gdyż to właśnie nos spełnia dwie niezwykle ważne funkcje dla organizmu- po pierwsze odbiera bodźce zapachowe z otoczenia mówiąc nam o tym, co znajduje się w naszym pobliżu, a także filtruje, ogrzewa i nawilża powietrze, które trafia do naszego organizmu. Potencjalnie chorobotwórcze organizmy zanim wnikną do naszego ciała zostają przefiltrowane przez nos i przyklejają się do śluzu, który tam się znajduje. Narząd ten połączony jest z tak ważnymi organami w naszym ciele, jak płuca i uszy, a zatkany nos, w którym nie występuje katar może świadczyć na przykład o istnieniu infekcji i urazów, wrodzonych wad czy nawet nowotworów występujących w którymś z tych organów.
Jeśli więc doświadczamy problemów z zatkanym nosem, z niemożnością swobodnego oddychania przez niego i wyczuwania zapachów z zewnątrz, powinniśmy czym prędzej zgłosić się do odpowiedniego lekarza. Dajmy się zbadać specjaliście i zamiast samemu wystawiać sobie diagnozy pozwólmy, aby to lekarz wykonał odpowiednie badania, testy i pomiary, a następnie opracował plan leczenia. Zdrowie mamy tylko jedno, więc chrońmy je i dbajmy o siebie na każdym etapie naszego życia.

fabrykafigury.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ