Zasłony

Współczesny dom może być przytulny niezależnie od tego, jaki styl wnętrzarski wybierze się do danych pomieszczeń mieszkalnych. Dużą wagę warto przyłożyć do osłon okiennych. Ich obecność sprawi, że komfort przebywania tam znacznie się poprawi. Choć na rynku duża jest oferta różnego typu rolet czy żaluzji, to jednak wiele osób w dalszym ciągu nie wyobraża sobie swojego domu bez innych tradycyjnych dekoracji okiennych, takim przykładem mogą być zasłony. Często przyjmują one bardziej nowoczesny charakter. Z ich pomocą można nie tylko poprawnie udekorować wnętrze, także osłonić pokój przed działaniem intensywnych promieni słonecznych.

Bogata różnorodność zasłon pozwalająca wybrać dobrze

Odpowiednie zaciemnienie w pomieszczeniu mieszkalnym jest istotne. Niegdyś brano ten aspekt pod uwagę głównie w sypialniach, obecnie latem, gdy intensywne słońce dociera do wszystkich zakamarków domu czy mieszkania, większość właścicieli tych nieruchomości również decyduje się na takie uniwersalne zaciemniające osłony okienne. Z prawidłowo wybranymi zasłonami można mieć zarówno funkcjonalny, jak i ozdobny przedmiot i to za znacznie mniejsze pieniądze niż rolety i żaluzje. Jest to ponadczasowa ozdoba okna, poprawnie dopasowany kolor potrafi być niemałą zaletą pomieszczenia. Zasłony najczęściej wybiera się w stonowanych kolorach, wówczas jest z nich większy pożytek na dłużej, nawet jeśli styl pokoju zmienia się taka osłona okienna w dalszym ciągu może być pożyteczna.

Bardziej odważne wzory na zasłonach

Niektóre nowoczesne style wnętrzarskie wymagają użycia bardziej odważnych wzorów, takim przykładem jest na przykład styl angielski, który wykorzystuje często motyw kwiatowy. Można go zauważyć między innymi na zasłonach. Kwiaty są nierzadko obecne na osłonach okiennych, mogą występować w większych, mniejszych rozmiarach. Od właściciela pomieszczenia zależy, na które warto postawić w danym momencie. Podczas wybierania bierze się pod uwagę wiele szczegółów, między innymi wyposażenie pokoju, obecność innych dekoracji, obecną porę roku. Zasłony w dalszym ciągu łączy się z odpowiednimi firanami, niekiedy, żeby bardziej odtworzyć wnętrze, dodać mu naturalnego światła, rezygnuje się z tego elementu lub wybiera te, które są lekkie, zwiewne. Wzory na zasłonach są często widoczne w pokojach dziennych, oprócz kwiatowego, popularnym motywem może być motyw roślinny, zwierzęcy, geometryczny. Bardziej odważne formy można zauważyć w pokoju dziecięcym, wszędzie tam, gdzie stawia się na nasycenie formy i koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ