Coraz więcej firm oferuje usługę sprawdzenia samochodu używanego przed jego zakupem. Czy warto jednak się na nią zdecydować i czy faktycznie pomoże nam ona uniknąć wpadek, czy wręcz oszustw ze strony sprzedających? Naszym zdaniem odpowiedź jest jednoznaczna – tak! I przedstawimy kilka argumentów na bazie oferty firmy mobilEkspert – jednego z liderów na naszym rynku, oferujących usługi tego typu.

Zacznijmy jednak o rzeczy dla wielu kluczowej – chodzi oczywiście o cenę. Usługa tego typu, biorąc pod uwagę oszczędności, jakie dzięki niej możemy zyskać, naprawdę nie jest droga. Wręcz przeciwnie, ceny zaczynające się od 269 zł uważamy za niezwykle niskie! Tym bardziej warto posłuchać, czemu warto się na nią zdecydować!

Czy samochód jest powypadkowy?

Abstrahując od informacji zawartych w ogłoszeniu, że samochód na pewno nie miał nawet jednej stłuczki – warto to sprawdzić i niekoniecznie wierzyć sprytnym sprzedawcom. Jak to jednak zrobić i co może o tym wskazywać? Z jednej strony warto pamiętać, że zwykła stłuczka nie jest zazwyczaj niczym strasznym, z drugiej zaś strony – sprzedawcy potrafią ukrywać nawet dachowanie samochodu!

Na pewno warta sprawdzenia jest grubość lakieru samochodu. Dzięki temu dowiemy się, czy nie jest ona aby za gruba, co wskazuje na to, że miały miejsce poprawki karoserii. Warto też dowiedzieć się, czy aby szyby w wybranym samochodzie są oryginalne – jeżeli nie, oznacza to, że mogły one być zbite podczas wypadku. Oba te elementy są sprawdzane przez ekspertów firmy mobilEkspert i znajdują się w raporcie, który klient otrzymuje maksymalnie 48 godzin po oględzinach. Co więcej, w ramach kontroli zewnętrznej, klient dowie się również, jak wypadł pomiar szczeliny czy kontrola ogumienia. W końcu opony w złym stanie to dodatkowy wydatek już na samym początku eksploatacji samochodu przez nowego właściciela.

Jak prezentuje się wnętrze?

Podczas oględzin wykonywanych przez pracownika mobilEkspert, oczywiście dokładnie sprawdzane jest również wnętrze samochodu. Z raportu dowiemy się, w jakim stanie jest tapicerka oraz czy wszystkie światła działają i nie są uszkodzone. To nie wszystko, uzyskamy również informacje na temat stanu m.in. centralnego zamka, radia, klimatyzacji, lusterek, wycieraczek, szyberdachu czy innych elementów samochodu.

Sprawdzanie silnika i bagażnika oraz jazda próbna.

Oczywiście każde oględziny wybranego samochodu wiążą się z jazdą próbną, która wykonuje nasz ekspert. Dzięki temu otrzymamy informacje o wrażeniach z jazdy danym pojazdem, o hamulcach, zawieszeniu czy potencjalnych wszelakich luzach. Oczywiście po każdych oględzinach klient ma opcje porozmawiać z ekspertem i usłyszeć o jego wrażeniach – raport to nie wszystko, na co może liczyć klient!

Pracownik (którym może być np. rzeczoznawca) przesyła również informacji na temat bagażnika, jak i silnika. Otrzymamy informacje o ilość płynów eksploatacyjnych, obecności koła zapasowego czy pojawiających się wyciekach oleju. To oczywiście nie wszystko – dla wszystkich chętnych przykładowy raport dostępny jest na stronie mobilEkspert.pl.

Dokładna kontrola podwozia.

Wielu specjalistów uważa, że jest to kwestia niezwykle istotna – i mają oni rację. Kontrola podwozia powie nam niezwykle wiele o stanie pojazdu i o tym, czy czekają nas w niedalekim czasie mniejsze lub większe inwestycje z nim związane. Oczywiście jego kontrola nie będzie możliwa bez udania się na kanał, co robią oczywiście specjaliści firmy mobilEkspert – i to nie tylko w najdroższym pakiecie! Sprawdzają oni osłonę silnika, potencjalne wycieki, przekładnie, wahacze, tuleje, łożyska, amortyzatory, tarcze oraz klocki hamulcowe, przewody hamulcowe oraz oceniają stan korozji całego podwozia. Dzięki temu możemy być pewni, że żadna istotna informacja o stanie samochodu po prostu nam nie umknęła!

To jednak nie wszystko, kontrolerzy sprawdzają również dokumentację serwisową pojazdu, dodatkowo dokonują jego komputerowej kontroli. Na samym końcu raportu, który dostaje klient, znajduje się podsumowanie, w którym znajdziemy takie informacje jak to, czy sprzedawca na samym początku ukazał wszytskie mankamenty pojazdu, porównanie stanu do przejechanych kilometrów i informacja, czy dane te wzajemnie na siebie wskazują (lub też nie) oraz informacja, czy sam ekspert poleca zakup danego samochodu.

Jest tylko jedna dobra odpowiedź.

Tak, z takich usług naprawdę warto korzystać. W prosty i wygodny sposób możemy oszczędzić tysiące złotych, które w przypadku „trafienia na minę” będziemy musieli wydawać na naprawy. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy na stronę mobilEkspert.pl gdzie nie tylko znajduje się więcej informacji, ale również i przykładowy raport z oględzin.

mobilekspert.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ