Zaburzenia erekcji to problem z którym zwykle borykają się mężczyźni dojrzali, po 45 roku życia. Według statystyk, co drugi Polak ma problemy ze sprawnością seksualną. Jednakże, nie każdy przyznaje się do swojej niemocy i stara się ukryć problem.

Zaburzenia erekcji w wieku 45 lat uwarunkowane są przez zespół PADAM, czyli częściowy niedobór androgenów. Zmiany fizjologiczne zachodzące w okresie andropauzy mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. 

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji mogą być wynikiem wielu zróżnicowanych czynników zewnętrznych. Do problemów ze sprawnością seksualną szczególnie przyczyniają się:

  • Złe nawyki żywieniowe – nieodpowiednia dieta, tłuste, wysokokaloryczne potrawy to źródło niedobrego cholesterolu, który ma bardzo duży wpływ na sprawność seksualną.
  • Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej skutkuje nadwagą i gorszą kondycją układu krwionośnego, co bezpośrednio przyczynia się do seksualnej niemocy.
  • Przebyte choroby/żażywane leki – niektóre choroby wymagają zażywania leków, które mogą mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i obniżenie poziomu androgenów.
  • Urazy mechaniczne – problemy z kręgosłupem i inne kontuzje mogą przyczyniać się do niepełnosprawności penisa.
  • Infekcje układu moczowego – brak odpowiedniej higieny może doprowadzić do infekcji, które skutkować mogą stałą impotencją.

Zaburzenia erekcji u mężczyzn w wieku 45+. Czy można im zapobiec?

Wielu mężczyzn uważa, że zaburzenia erekcji prędzej czy później dosięgną także ich samych. Panowie nie mają świadomości, że jest to problem, któremu można w pełni zapobiec, prowadząc znacznie zdrowszy tryb życia. Co zatem robić, by uniknąć kłopotów ze sprawnością seksualną?

Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednią dietę. Nie trzeba stosować radykalnych zmian żywieniowych. Wystarczy jeść zdrowe, zbilansowane i pełnowartościowe posiłki. Unikać genetycznie modyfikowanego jedzenia i niezdrowych tłuszczów.

Następnie, warto pamiętać o aktywności fizycznej. Ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji u mężczyzn aktywnych i w pełni sprawnych fizycznie znacząco maleje. Istotne jest również ograniczenie używek. Nałogowi palacze i alkoholicy znacznie szybciej doprowadzają swój organizm do trwałej niemocy. Wiele osób korzysta także ze wsparcia takich preparatów jak Braveran, który jest bardzo mocno reklamowany w telewizji. Ale czy to najlepsze wyjście?

Zaburzenia erekcji – jak wyleczyć?

Pojawiające się problemy ze wzwodem to nie koniec świata. Medycyna ma w ofercie kilka-kilkanaście różnego rodzaju rozwiązań, które pozwalają zaradzić temu problemowi. Poniżej prezentujemy trzy najczęściej stosowane metody.

Zastrzyki – pacjent przy wykorzystaniu cienkiej igły wprowadza preparat leczniczy bezpośrednio w ciała jamiste. Leczenie ma charakter doraźny. Wzwód utrzymuje się do kilku godzin. Pojawia się bezpośrednio po wprowadzeniu preparatu.

Tabletki na receptę – preparaty o silnym, doraźnym działaniu w formie tabletek na erekcję to antidotum znane od wielu lat. Popularne „niebieskie tabletki” wykorzystywane są po dziś dzień.

Suplementy diety – naturalne środki na erekcję są bardzo powszechnym rozwiązaniem. Dostępne w aptekach preparaty można kupić bez recepty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ