Na pewno każdy choć raz w swoim życiu, cierpiał na zapalenie spojówek. Z całą pewnością jest to bardzo nieprzyjemna przypadłość, ale na całe szczęście można sobie z nią całkiem szybko poradzić.
Przede wszystkim warto wiedzieć, co robić, aby do owego zapalenia nie doprowadzić. Istotne jest także postępowanie, w przypadku pojawienia się już takiego zapalenia.

Jak nie doprowadzić do zapalenia spojówek?

Przede wszystkim bardzo istotny jest odpoczynek oczu. To dlatego nie wolno całymi dniami pracować przed komputerem, a po każdej dłuższej sesji użytkowania komputera, należy zrobić sobie przerwę, tak aby oczy mogły odpocząć w naturalnych warunkach. Bardzo ważne są także odpowiednie kropelki, które sprawiają, że powłoka oka staje się bardziej nawilżona. Korzystając z elektroniki, naturalnie mruga się zdecydowanie mniej. Odpowiednie krople są w stanie to unormować i sprawić, że oko będzie odpowiednio nawilżone przez cały czas. Oczywiście takich kropelek należy używać z umiarem, ponieważ także oczy mogą się do nich szybko przyzwyczaić.
Warto wykonywać sobie także zabiegi relaksacyjne dla oczu. Warto zaparzyć sobie rumianek lub szałwię i po prostu położyć na zamknięte powieki i zrelaksować się w taki sposób przynajmniej przez kilkanaście minut.

Jak postępować w przypadku zapalenia spojówek?

Najlepszym pomysłem będzie udanie się do okulisty, ponieważ tylko on będzie umiał ocenić jak poważne jest to zapalenie. Z całą pewnością okulista przepisze specjalne krople z lekarstwem, które sprawią, że stan zapalny szybko minie, a chory znów będzie mógł cieszyć się pełną sprawnością. Oczywiście w czasie choroby warto zrezygnować z komputera i pozostałych urządzeń elektronicznych, które osłabiają wzrok i stan oka. Zalecane jest zaprzestanie chwilowych prac i jak najdłuższe odpoczywanie z zamkniętymi oczami, lub ze specjalnymi, wspominanymi wcześniej, okładami na zmęczone i podrażnione oczy, które zawsze są świetnym, a do tego bardzo naturalnym sposobem radzenia sobie ze wszelkimi zapaleniami.

www.uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ