2 sposoby na szybką spłatę długu

Dług może powodować wiele stresu. Akumulacja długów jest procesem stopniowym i nagle jesteśmy świadkami ogromnej kupy na naszej wycieraczce. Zaciąganie pożyczki osobistej lub używanie karty kredytowej do zarządzania wydatkami nie jest niezdrowe dla Twojego zdrowia finansowego. Ale brak zachowania równowagi pomiędzy pożyczaniem i spłacaniem może powodować stres.

Zadłużenie jest nieuniknionym zjawiskiem, które występuje w każdej formie – kredytu hipotecznego, pożyczki osobistej, kredytu samochodowego lub kredytu studenckiego. O ile sam dług nie jest problemem, o tyle jego niespłacanie już tak. Co więcej, jeśli jesteś obarczony stertą długów, zaprzeczając swojej sytuacji finansowej, sprawy mogą się pogorszyć. W tej gospodarce napędzanej pandemią, gdzie co 2 na 6 osób straciło pracę, radzenie sobie z długiem może być trudne. Jak więc spłacić swoje należności?

Płacąc dodatkowo na poczet długu

Jedynym sposobem na wydostanie się z gromkiej chmury długów jest ich spłata. Dobrym sposobem na szybkie wyjście z długów jest płacenie ekstra. Kiedy robisz dodatkowe płatności, będziesz musiał albo zapłacić większą sumę lub płacić częściej. Aby płacić dodatkowo, być może będziesz musiał wcisnąć te płatności do swojego budżetu każdego miesiąca. Jeśli zbudujesz sobie dobrze zaplanowaną strategię spłat, nie będziesz czuł się przytłoczony spłatami. Co więcej, planowanie pomoże Ci być o krok do przodu i utrzyma Cię w skupieniu na celu.

Niezależnie od składników długu, im szybciej go spłacisz, tym lepiej. Pomoże Ci to zaoszczędzić na odsetkach płatnych na rzecz pożyczki, przez cały okres jej trwania, przyspieszając proces spłaty. Niektórzy pożyczkodawcy mogą jednak pobierać opłatę za przedwczesną spłatę. Upewnij się więc, że dokładnie sprawdziłeś, czy Twój pożyczkodawca nie będzie pobierał dodatkowej opłaty za przedterminową spłatę.

Wykorzystanie konsolidacji zadłużenia w celu zmniejszenia zadłużenia

Radzenie sobie z wieloma długami może siać spustoszenie w twoim życiu finansowym. Jeśli jesteś zaniepokojony przez stos długów, pożyczka konsolidacyjna może złagodzić swoje obciążenie finansowe. Konsolidacja zadłużenia pomaga Ci skonsolidować wszystkie swoje długi w jedną, kompleksową pożyczkę. Teraz, będziesz zobowiązany do zapłaty tylko w kierunku jednego długu. Pożyczka osobista zaciągnięta w celu konsolidacji długów jest świetnym sposobem na uporanie się z wieloma długami o różnym oprocentowaniu i terminach spłaty.

Kiedy konsolidacja długów jest dobrym pomysłem

  • Twój całkowity dług (minus hipoteka) nie przekracza 40% Twojego miesięcznego dochodu.
  • Masz przyzwoity wynik kredytowy, aby zabezpieczyć pożyczkę konsolidacyjną na niskie oprocentowanie lub kartę kredytową z 0% oprocentowaniem na przeniesienie salda.
  • Twoje dochody są wystarczająco stabilne, aby pokryć regularne miesięczne spłaty.
  • Masz plan, który pozwoli Ci uniknąć ponownego wpadnięcia w pułapkę zadłużenia.

Podsumowując

Warto rozbroić tykającą bombę zegarową zadłużenia, zanim pochłonie ona Twoje życie finansowe. Niezależnie od tego, czy bierzesz pod uwagę dodatkowe płatności, czy pożyczkę konsolidacyjną, bądź przygotowany na finansowy kryzys. Oprócz przygotowania budżetu i alokacji kosztów, będziesz musiał trzymać swoje wydatki w ryzach. To nie tylko pomoże Ci spłacić należności szybciej, ale także pomoże Ci uniknąć długów w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ