Dobra kłódka antywłamaniowa, czyli jaka?

0
947

Każdemu właścicielowi domu, garażu czy piwnicy zależy na skutecznym zabezpieczeniu swojego mienia. Jednym z elementów, który odgrywa tu kluczową funkcję, jest kłódka. Na rynku dostępne są różne modele i rodzaje kłódek. Ważne jest zatem, aby wybrać tę właściwą. Tylko wówczas można zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Czym zatem kierować się wybierając kłódkę?

Rodzaje dostępnych kłódek

Dostępne na rynku kłódki antywłamaniowe podzielić można na dwa głównie rodzaje. Mowa tu o kłódkach pałąkowych oraz trzpieniowych. Kłódki pałąkowe to najczęściej stosowane zabezpieczenie drzwi. Często ten model kłódki określany jest również jako „kłódka z uchem”. To idealne rozwiązanie, jeśli chce się ze sobą połączyć dwie nieprzylegające powierzchnie. Ważne jest jednak, aby kłódka pałąkowa wykonana była z wysokiej jakości materiałów. Muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia. Pod tym kątem dobrym wyborem może być kłódka Abus. Jeśli chodzi o kłódkę trzpieniową, to różni się ona od pałąkowej kształtem ucha. W tym przypadku kształt ucha jest nieco prostszy. Kłódka trzpieniowa cechuje się dużą twardością i sztywnością.

Długość ucha w kłódce antywłamaniowej

W przypadku kłódek antywłamaniowych bardzo istotnymi elementami są kształt, grubość oraz długość ucha. To od tych czynników przede wszystkim zależy poziom bezpieczeństwa. Najlepiej sprawdzają się kłódki z grubym i krótkim uchem. Dobra kłódka antywłamaniowa zawsze powinna być dopasowana do konkretnego zamknięcia. Zbyt długie ucho zwiększa ryzyko uszkodzenia kłódki. W przypadku garażu czy piwnicy dobrym wyborem będzie kłódka Abus z odpowiednio krótkim uchem.

Wybór kłódki antywłamaniowej

W większości przypadku w zupełności wystarczy pałąkowa kłódka Abus. Oczywiście musi być ona dopasowana do posiadanego rodzaju zamknięcia. Warto dodatkowo wybrać taką kłódkę, która wzbogacona jest o ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. To wręcz konieczne, jeśli kłódka ma znajdować się na świeżym powietrzu. Dzięki dodatkowej ochronie żadne negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych nie będą kłódce straszne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na kłódkę trzpieniową. Pamiętać jednak trzeba, że jest to droższy produkt. Kłódki trzpieniowe warto zatem stosować do zabezpieczeń cenniejszych przedmiotów.

Bezpieczeństwo własnego mienia jest niezwykle ważne. Dlatego zawsze warto inwestować w najlepsze zabezpieczenia. Wysokiej jakości kłódka sprawdzi się tu znakomicie. Ważne jednak, aby był to produkt sprawdzonego producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ