białko dla sportowców

Dla każdego, kto uprawia sport, ważna jest nie tylko odpowiednia dieta, odpoczynek, sen czy treningi, ale również suplementacja. Organizm ludzki nie jest w stanie pobrać z pokarmu odpowiednich dawek niektórych składników odżywczych, budujących mięśnie czy pozwalających na szybką regenerację. Dlatego dodatek odpowiednich suplementów doskonale sprawdzi się jako pomoc w budowaniu kondycji, a także mięśni.

Aminokwasy

Jednym z najważniejszych elementów budulcowych, które potrzebne są ludzkiemu organizmowi, są aminokwasy. To organiczne związki, z których zbudowane są białka, co oznacza, że mają kluczowe znaczenie dla ludzi, zwłaszcza uprawiających sport wyczynowo.

Aminokwasy takie jak BCAA (rozgałęzione) hamują katabolizm, czyli zapobiegają rozkładowi białek mięśniowych. Wpływają także korzystnie na budowę masy mięśniowej. Idealnie sprawdzają się jako środek, który przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, a zależy im na utrzymaniu mięśni w dobrej kondycji. Aminokwasy BCAA korzystnie wpływają również na układ nerwowy, są odpowiedzialne za hamowanie odczuwania bólu i zwiększają aktywność neuroprzekaźników.

Dla kogo będzie najlepsze BCAA?

Aminokwasy rozgałęzione przydadzą się osobom, które intensywnie ćwiczą, ponieważ chcą zbudować tkankę mięśniową. Są niezbędne również dla osób, które biegają czy jeżdżą na rowerze. Odpowiednia podaż BCAA pozwala na dłuższy i intensywniejszy trening.

Co więcej, aminokwasy rozgałęzione wspomogą szybszą regenerację po ćwiczeniach i przyczynią się do szybszego powrotu do uprawiania sportu. Liczne badania pokazują, że zapobiegają takim uszkodzeniom mięśni, jak dehydrogenaza mleczanowa czy kinaza kreatynowa. W efekcie, po połączeniu ich z preparatami białkowymi, odczuwana jest znacznie mniejsza bolesność mięśni po treningu.

Z tego względu przydadzą się więc zarówno osobom powracającym do sportu po przerwie, jak i dopiero zaczynającym. Niewątpliwie skorzystają z ich dobrodziejstwa również ci, którzy stale pracują nad swoją sylwetką.

Niezastąpione białko

Równie istotnym składnikiem, który przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu, jest białko, które w organizmie pełni rolę budulcową i jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Przyczynia się między innymi do budowy tkanki mięśniowej.

Jednakże bez odpowiedniego wsparcia w postaci aminokwasów BCAA, białko podczas treningu może zostać wykorzystane jako źródło energii, co zmniejszy jego efektywność przy budowie mięśni.

Z tego względu bardzo ważne jest zastosowanie obu tych preparatów jednocześnie, aby ich działanie uzupełniało się nawzajem i prowadziło do szybszych postępów. Każdemu, kto chciałby uzupełnić swoje ćwiczenia o taką podwójną suplementację, polecamy stronę https://inkospor.pl/aminokwasy, na której znajdzie ich szeroki wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ