Coraz szybsze tempo życia sprawia, że na poznawanie nowych osób ma się niewiele czasu. W odpowiedzi na ten problem społeczny przyszły portale randkowe. Wyrastają one jak grzyby po deszczu. Dostępne są zarówno w tradycyjnej formie jako strony www, jak i jako aplikacje randkowe na telefon czy też inne urządzenia mobilne. Z ich usług korzysta coraz więcej osób. Są też i tacy, którzy sceptycznie podchodzą do poznawania ludzi w sieci. Wiele osób, chociaż ma do nich sceptyczne nastawienie, przynajmniej raz próbowało znaleźć miłość przez Internet. Czy warto korzystać z aplikacji randkowych? Zobaczcie sami.

Przede wszystkim rozpoczynając swoją przygodę z aplikacjami randkowymi, należy podejść do całego wydarzenia rozsądnie. Nie warto nastawiać się tylko negatywie lub tylko pozytywnie. Jak mówią sami użytkownicy portali randkowych, znalezienie tam wartościowej osoby jest trudne, czyli zupełnie tak jak w realnym życiu. Nie wszyscy, z którymi podejmuje się kontakt, a nawet spotka na żywo, mogą być tymi jedynymi.

Zalety randkowania w sieci

Powszechnie uważa się, że aplikacje randkowe to idealne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które boją się kogoś zaczepić czy zagadać na żywo. Sieć stanowi barierę, która pozwala na łatwiejsze otworzenie się i poznanie kogoś bez stresu, że będziemy oceniani. Co więcej, aby kogoś poznać, nie trzeba wychodzić na głośne imprezy czy szalone tańce, z którymi to problem mają introwertycy. Trzeba jednak wspomnieć, że z aplikacji randkowych korzystają też osoby, które nie mają problemów z nawiązywaniem znajomości. Jak same przyznają, taki sposób poznawania nowych ludzi jest szybszy i daje więcej możliwości – w jednej chwili można korespondować nawet z kilkoma osobami.

Portale randkowe pozwalaj też już na wstępnie sprawdzić, czy dana osoba nam odpowiada. Mowa tu nie tylko o wyglądzie fizycznym, który oceniamy po zdjęciu, ale i zainteresowaniach, hobby czy poglądach na życie, które umieszczane są w opisie profilu. Dzięki temu można ocenić, czy  druga osoba spełnia nasze wymagania oraz jest podobna do nas. Wspólne zainteresowania są natomiast świetnym początkiem niezobowiązującej rozmowy.  Do zalet aplikacji randkowych wiele osób zalicza również to, że istnieje możliwość szybkiego zerwania niechcianego kontaktu. Krótka wiadomość, czy też zaprzestania ich wymieniania nie niesie za sobą konieczności poważnych rozmów lub tłumaczenia drugiej osobie, dlatego nie chcemy się z nią spotykać.

Czy warto umawiać się na randki przez Internet? Wady randkowania w sieci

Niestety randkowanie w sieci ma też swoje wady. Do tych, które są najczęściej wymieniane przez użytkowników aplikacji randkowych, należy zaliczyć rozczarowanie drugą osobą. Kontakt przez Internet to nie to samo co na żywo, często więc przy pierwszym spotkaniu dochodzi do rozczarowania, gdy okazuje się, że rzeczywista osoba różni się od tej z naszej wyobraźni.

Wiele osób dostrzega również, że na aplikacjach randkowych można znaleźć mnóstwo nieprawdziwych informacji. Podanych danych nie jest się w stanie zweryfikować, a więc cały kontakt musi opierać się na zaufaniu. Niektórzy użytkownicy aplikacji randkowych wykorzystują ten fakt i od samego początku oszukują rozmówców. Mowa tu nie tylko o wieku czy wrzucaniu zdjęć, na których wyszło się korzystanie, ale np. o statusie związku.

 

[Głosów:6    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ