Atopowe zapalenie skóry jest bardzo ciężką przypadłością, która potrafi bardzo skutecznie uprzykrzyć życie, a także każdy wakacyjny wyjazd. Generalnie jest to choroba nieuleczalna, która towarzyszy chorym przez całe życie. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią radzić, aby zminimalizować jej skutki i móc cieszyć się pełnią życia.

Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?

Na całe szczęście w aptekach jest bardzo dużo wszelkiego rodzaju maści oraz lekarstw, które zmniejszają nieco lub nawet całkowicie objawy atopowego zapalenia skóry. Warto sięgać po nie zwłaszcza wtedy, gdy objawy są nasilone. Objawy mogą nasilać się na przykład wraz ze zmianą pogody. Bardzo często chorzy mają problemy ze skórą zwłaszcza w miesiącach suchych i mroźnych, takich jak na przykład miesiące zimowe. Warto oczywiście udać się także do lekarza dermatologa, który oceni zaawansowanie choroby i sam podsunie najskuteczniejsze lekarstwa oraz metody walki z atopowym zapaleniem skóry. Na pewno jednak należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ choroba nigdy nie odpuszcza tak łatwo i czasem potrzebne są długie miesiące, czy też lata takiego nieprzerwanego leczenia.

Jakie są pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry i kiedy się pojawiają?

Objawy atopowego zapalenia skóry zazwyczaj pojawiają się we wczesnym dzieciństwie. Nie jest to jednak zasadą. Bardzo często pierwsze objawy pojawiają się także u nastolatków, a równie często nawet u osób dorosłych. Oficjalnie nie wiadomo też, co jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się tego typu alergii. Niepewnie więc stawia się na uwarunkowania genetyczne lub zanieczyszczenia jedzenia oraz powietrza. Wciąż jednak trwają odpowiednie badania nad tą materią.
Do pierwszych objawów należy oczywiście zaczerwienienie oraz mocne swędzenie skóry, które nie mija po zastosowaniu zwykłych kremów nawilżających. Skóra jest szorstka i niekiedy bardzo boleśnie pęka, tworząc drobne rany, które często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie oraz wykonywanie codziennych czynności.

zdrowie.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ