Kupno samochodu na niemieckiej giełdzie wydaje się nad wyraz wygodne. Niemiecka motoryzacja należy do jednych z największych na świecie i oferuje kupującym szeroki wachlarz pojazdów do wyboru, a także atrakcyjne możliwości zapoznawania się z dostępnymi na rynku pojazdami. Wtórny rynek niemieckiej motoryzacji przeżywa swój renesans głównie z powodu popularności używanych, niemieckich samochodów w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Ważnym miejscem, gdzie udają się potencjalni kupujący, jest auto giełda niemiecka. Giełd w całym kraju jest bardzo dużo, a te najbliżej wschodniej granicy oferują szeroki dostęp do interesujących Polaków pojazdów, obsługę w języku polskim i znacznie mniejszą odległość do pokonania.

Jak znaleźć dla siebie auto w Niemczech?

Zanim zdecydujemy się na wielogodzinną wyprawę do naszych zachodnich sąsiadów, konieczne się może okazać sprawdzenie serwisów internetowych. To one stanowią najlepszą bazę informacji na temat pojazdów samochodowych nad Renem. Szczególnie rekomendowanym serwisem jest mobile.de, gdzie znajduje się najwięcej ofert sprzedaży samochodów, a sam serwis dostępny jest w języku polskim. Ta wirtualna auto giełda niemiecka oferuje w pierwszej kolejności możliwość szybkiego wyszukiwania interesujących nas samochodów. Przejrzysty układ oraz możliwość filtrowania wyników pod kątem ponad 70 parametrów znacząco ułatwia poszukiwania samochodu marzeń!

Serwis internetowy może zaprowadzić nas do osób prywatnych lub też na największe niemieckie giełdy. Do szczególnie cenionych przez polskich kupujących należy zaliczyć te znajdujące się w obrębie Saksonii, Bawarii oraz Brandenburgii.

Jak wygląda zakup na giełdzie?

Po przybyciu na giełdę można się poczuć podobnie, jak odwiedzając olbrzymie krajowe giełdy w okresie lat 90 i początku 2000′. Handel na giełdach w Niemczech mocno jest zdominowany przez Niemców pochodzenia Tureckiego. Kupując auta na niemieckich giełdach, unikamy typowego i bardziej powszechnego dla polskich handlarzy cwaniactwa oraz tendencji do zaginania rzeczywistości.
Szczególnie cennym aspektem odwiedzania takich miejsc jak auto giełda niemiecka jest szansa na obejrzenie w krótkim czasie znacznej części pojazdów. Dla niemieckich sprzedających i kupujących raczej regułą jest poważne traktowanie książek serwisowych oraz kwestii technicznych pojazdu. Szansa na uczciwy wybór i uzyskanie atrakcyjnej ceny są całkiem spore, szczególnie na giełdzie gdzie konkurencja pomiędzy sprzedającymi jest bardzo intensywna.

Sprowadzenie auta z giełdy

Sama procedura sprowadzenia pojazdu dla siebie z giełdy jest niesamowicie prosta. Wystarczy jedynie podpisać umowę (często sprzedający oferują umowy w języku niemieckim i polskim), opłacić terminowe ubezpieczenie OC i wyrejestrować pojazd. Po przyjeździe do kraju realizowane są wszelkie procedury, dotyczące pojazdów kupowanych i sprowadzanych pojazdów z terenu Unii Europejskiej. Z pewnością będzie to lepsza alternatywa dla kupowania auta z Niemiec w polskim komisie. Warto spróbować!

http://www.auto-speed.com.pl/

[Głosów:8    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ