Procedura kupna i sprowadzenia samochodu z Niemiec na ogół jest bardzo prosta i opiera się na kilku podstawowych działaniach, których się każdy z nas może podjąć. Załatwienie sobie bardzo fajnego auta nie okazuje się niczym trudnym, o ile wie się dokładnie, z jakich giełd korzystać i jak wyglądają procedury związane ze sprowadzaniem auta zza granicy. Korzyści jest całkiem sporo, szczególnie gdy spojrzymy na cenę samochodów, jakość eksploatacji używanych aut oraz wysokie opcje wyposażenia pojazdów. Warto przy tym sprawdzić przed zakupem dokładnie, na które komisy samochodowe w Niemczech warto zwrócić od początku uwagę.

Atrakcyjny zakup auta za granicą

Możliwości korzystnego kupienia samochodu za naszą zachodnią granicą jest bardzo dużo. Poszukiwania warto rozpocząć od przeglądania serwisów internetowych. Niemieccy handlarze znają potencjał kupujących z Polski i zadbali o to, aby serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi były dostępne w języku polskim. Pozwala to jeszcze sprawniej i precyzyjniej wyszukiwać samochód, na który można finalnie zwrócić uwagę. Serwisy pozwalają przeszukiwać samochody pod kątem ich lokalizacji, ceny, wyposażenia oraz historii. Przed wyprawą warto sprawdzić dokładnie oferty w obrębie regionu, gdzie mamy zamiar przyjechać. Handlarze bardzo szybko odpowiadają na emaile i możliwe będzie umawianie się na bieżąco na oglądanie samochodów do kupienia.

Jakie korzyści mamy z kupienia auta w niemieckim komisie?

Jedną z najważniejszych przesłanek dla kupujących z Polski jest atrakcyjna cena. Tyczy się to zwłaszcza produkcji z niemieckiego rynku motoryzacyjnego. Duża podaż samochodów i popularność pewnych modeli implikuje niższe koszty. Atrakcyjne wydają się także warunki zakupu, patrząc na niższy niż w Polsce podatek od towarów i usług. Solidną stroną niemieckich kierowców jest ogromne poszanowanie swoich samochodów, troska o rzetelne uzupełnianie książek serwisowych oraz sam system przeglądów, który należy do jednych z najbardziej restrykcyjnych na świecie.
Auta, jakie można znaleźć odwiedzając komisy samochodowe w Niemczech, są na ogół w bardzo dobrym stanie technicznym, a ich przebieg niekoniecznie musi być wyznacznikiem stopnia zużycia samochodu. Kuszące jest także atrakcyjne wyposażenie większości oferowanych nad Odrą samochodów.

Procedura zakupu

Procedura zakupu pojazdu w Niemczech jest bardzo prosta. Handlarze oraz niemieckie urzędy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kupujących z Polski. Olbrzymim plusem dla wszystkich zainteresowanych okazać się może na pewno fakt, iż wiele formalności zakupowych załatwić można w ciągu jednego dnia. Wystarczy kupić polisę OC, wyrejestrować pojazd i ruszyć nim w drogę do Polski. Po przyjeździe obowiązuje nas naturalnie procedura wewnątrzwspólnotowego sprowadzenia pojazdu, wycieczki do Urzędu Celnego i Skarbówki. Korzyści finansowe i jakościowe mogą być jednak spore, szczególnie porównując to do rodzimych handlarzy. Warto przy poszukiwaniu auta wziąć pod uwagę potencjał rynku motoryzacyjnego na Zachodzie.

http://www.autocacko.pl/

[Głosów:47    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ