Samochody powypadkowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Oczywiście musimy dokonać naprawy wszelkich usterek, jednak wygenerowane koszty mogą być dla nas korzystne. Teoretycznie zakup takiego pojazdu nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Wszelkie szkody są udokumentowane, więc rzeczywisty stan auta znamy przed zakupem.

Gdzie szukać uczciwych ofert?

Auta powypadkowe udostępniane są nie tylko przez osoby prywatne, ale również towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy leasingowe, wypożyczalnie pojazdów, a także różnego typu przedsiębiorstwa. Bardzo często sami producenci wystawiają ciekawe oferty. Zdecydowanie najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Oczywiście możemy udać się na poszukiwania do sprawdzonych komisów samochodowych.
Warto pamiętać, że w przypadku samochodów powypadkowych obowiązuje prosta zasada. Im starszy pojazd, tym gorzej. Warto rozglądać się za nowszymi rocznikami. Dzięki temu skorzystamy najwięcej. Pomimo tego, że samochód będzie kosztować nas relatywnie mało, to po jego naprawie wartość mocno podskoczy do góry. W przypadku, gdy naprawiamy auto we własnym zakresie, możemy wystawić je na ponowną sprzedaż. Oczywiście za znacznie większe pieniądze.

Zakup starszego samochodu po wypadku może być dla nas całkowicie nieopłacalny. Bardzo często ubezpieczyciele określają pojazdy w takim stanie, jako szkoda całkowita. Ich naprawa mogłaby znacznie przekroczyć wartość samochodu. Najczęściej sprzedawane są one na części. Nieco inaczej jest w przypadku legendarnych samochodów np. Fiatów 126p. Zainteresowanie nimi jest tak duże, że prawdziwi pasjonaci zakupują nawet najbardziej uszkodzone modele.

Samochód powypadkowy czy wyremontowany?

Wiele osób zadaje sobie powyższe pytanie. Za uszkodzone auto zapłacimy o wiele mniej. Musimy mieć jednak świadomość, że usterki to nie delikatne rysy na zderzaku, czy też drobne wgniecenia maski. Często uszkodzona jest sama konstrukcja nośna. Ponadto elementy blacharskie również wymagają remontu. Jeśli posiadamy wiedzę z zakresu mechaniki, możemy podjąć się samodzielnej naprawy. Wtedy mamy szansę zaoszczędzić dodatkowo nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Naturalnie możemy również skorzystać z usług zaufanego serwisu mechaniki pojazdowej. Doprowadzenie auto do stanu użyteczności będzie nas trochę kosztować, jednak pomimo tego cena będzie zadowalająca. Minusem jest to, że kompleksowa naprawa pojazdu wymaga zaangażowania, a często okres usuwania szkód trwa kilka tygodni. Nie jest to dobra opcja dla osób, które potrzebują samochodu „na już”.

Właśnie dlatego samochody powypadkowe, ale wyremontowane cieszą się rosnącą popularnością. Cena nadal pozostaje atrakcyjna, ale zakupiony pojazd może być niemal natychmiast użytkowany. Czy, aby na pewno jest to dobry interes? Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że takim handlarzom zależy, aby naprawa była jak najtańsza. Stosowane są tanie i niesprawdzone części, a także duża ilość szpachli. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w najlepszym porządku, jednak może okazać się, że już po miesiącu wstawione części ulegną kosztownej awarii. To nie tylko dodatkowe koszty, ale również brak poczucia bezpieczeństwa.

http://www.starszeauta.pl/

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ