Problemy z płodnością u mężczyzn należą do jednych z najpowszechniejszych problemów z punktu widzenia zdrowia populacyjnego i zdolności społeczeństwa do reprodukcji. Na przestrzeni czasu i poprzez regularne badanie nasienia cena w populacji widać wyraźne tendencje do pogarszania się jakości spermy, liczby i ruchliwości plemników oraz do znacznego zredukowania liczby zdrowych i pełnowartościowych plemników. Również zmiany genetyczne przemawiają na niekorzyść mężczyzn, co wyraźnie ilustrują poważne odstępstwa od normy dotyczące chromosomu Y. To pokazuje, jak ważne jest z punktu widzenia zdrowia i potencjału reprodukcyjnego badanie spermy cena.

Jak wygląda takie badanie?

Badanie jest bardzo proste i przeprowadzane jest w specjalistycznych laboratoriach. Mężczyzna ma za zadanie uzyskać nasienie drogą masturbacji w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Coraz popularniejsze stają się również specjalne prezerwatywy do pobierania nasienia w warunkach stosunku płciowego. Jest to bardzo dobra formuła i pozwala ona na bezstresowe uzyskanie potrzebnego materiału. Preferowane jest jednak przez badających, aby pobranie odbywało się dokładnie tam, gdzie ma miejsce badanie spermy cena Świeża próbka jest od razu dostarczana do badania i jest poddawana ocenie.

Co się bada?

Badanie nasienia cena obejmuje ocenę następujących właściwości próbki:

– objętość nasienia
– pH nasienia
– liczby plemników/ml lub na całą próbkę
– ruchliwość plemników
– odsetek martwych plemników
– czas upłynnienia
– stężenie fruktozy
– stężenie cynku

W razie potrzeby wykonywane są dodatkowe badania oceniające bezpośrednio materiał genetyczny plemników oraz jego organizację (badanie protaminacji plemników) oraz inne ważne wskaźniki z punktu widzenia cytologicznego i cytogenetycznego.

O czym mówi to badanie?

Wyniki uzyskiwane poprzez badanie nasienia pozwalają na stwierdzenie potencjalnej przyczyny niepłodności oraz odwracalności – bądź nie zaburzeń płodności. Dzięki badaniu spermy możliwe jest również dobranie odpowiednich metod terapeutycznych, takich jak inseminacja cena, zapłodnienie in-vitro, czy też terapie pierwotnej modyfikacji stylu życia i terapie hormonalne. Możliwości leczniczych jest bardzo wiele i warto się zainteresować tymi wszystkimi rozwiązaniami.

Kto powinien wykonać to badanie?

Każda para, która ma problemy z poczęciem dziecka powinna udać się na specjalistyczne badania. Tylko one pozwolą ustalić przyczynę zaburzeń płodności oraz wybrać najskuteczniejsze narzędzie lecznicze. Terapii jest wiele i nie muszą się one wiązać wyłącznie z zabiegiem in-vitro. W przypadku impotencji bardzo skuteczna okazuje się inseminacja cena, stosowanie prostaglandyn lub protez mechanicznych. Jeśli mówimy o zaburzeniach jakościowych spermy, to modyfikacja stylu życia potrafi wiele zmienić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ