Meble kuchenne na wymiar stały się już standardem wyposażenia. Możemy wybierać wśród licznych ofert producentów, którzy wykonają projekt i dopasują meble do indywidualnych preferencji każdego inwestora.

Wybór tego rodzaju elementów wyposażenia jest często podyktowany aspektem ekonomicznym.

Niemal każda firma zajmująca się sprzedażą mebli kuchennych na wymiar posiada w swojej ofercie produkty z różnych standardów cenowych. Cena najtańszych w zakupie mebli kuchennych na wymiar  to cena za meble kuchenne wykonane z tanich laminatów. Produkty z najniższej półki cenowej są przeważnie zabezpieczane mało wytrzymałymi obrzeżami melaminowymi. Niestety jest to najmniej trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się jedynie w mało użytkowanych aranżacjach. Znacznie trwalsze będą meble z laminatu i obrzeża PCV lub profili aluminiowych. Dużą popularnością cieszą się także zestawy kuchenne z płyty MDF. Ceny mebli kuchennych na wymiar z płyty MDF zależy głównie od jakości zastosowanych materiałów. Inwestor może kupić ekonomiczny zestaw mebli zabezpieczonych najtańszą folią. Jednak trzeba się liczyć z możliwością odbarwienia frontów i podatnością na zarysowania. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, jednak ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się znacznie większe .Ciekawą propozycją są także fornirowane zabudowy kuchenne. Ceny tych mebli kuchennych na wymiar zależą tu od jakości produktów oraz specyfiki wykończenia frontów.

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się meble kuchenne wykończone na wysoki połysk. Niestety cena tych mebli kuchennych na wymiar to przynajmniej kilkaset złotych więcej przy zakupie niż ich matowe i półmatowe odpowiedniki.

Osoby szukające najlepszej jakości produktów chętnie sięgają po meble drewniane. Cena drewnianych mebli kuchennych na wymiar bez wątpienia będzie najwyższa, jednak są to produkty najbardziej eleganckie. Meble z drewna rodzimego lub egzotycznego pasują do każdej stylistyki aranżacyjnej i nadają jej wrażenia luksusu.

Meble na wymiar to także opcja dedykowana do kuchni o bardziej skomplikowanych kształtach i nietypowych wymaganiach aranżacyjnych. Produkty na zamówienie świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość dopasowania gotowych mebli kuchennych.

Czy wiesz,że decydując się na zakup mebli na wymiar warto porozmawiać przynajmniej z kilkoma sprawdzonymi wykonawcami. Wybór pierwszej lepszej firmy w większości przypadków nie będzie ani przemyślany, ani trafiony, a tym bardziej trafnej cenowo.

http://www.arsmateria.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ