Wszystkim rodzicom szczególnie leży na sercu zdrowie dziecka. Dlatego też starają się wspierać jego funkcjonowanie na każdym etapie rozwoju. Oczywiście warto zacząć już wtedy, gdy maluszek jest jeszcze w łonie matki. Wszyscy wiemy, że zdrowa mama to zdrowe dziecko.

Badanie BHCG – zalecenia normy i interpretacja wyników.
Badanie to wiąże się z oznaczeniem stężenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Obecność tego hormonu w organizmie kobiety oznacza ciążę. Zaś podwyższony poziom u kobiet, które nie są w ciąży i u mężczyzn, może być symptomem choroby nowotworowej.
Norma BHCG to <5 mIU/ml. Wyższe wskazanie oznacza ciążę, a bardzo wysokie albo ciążę mnogą albo chorobę – zaśniad groniasty. Może to być również oznaka zespołu Downa u dziecka.

Ucho zatkane woskowiną – częsta dolegliwość u dziecka.
Gdy widzimy, że nasz maluch marudzi, płacze, trzyma się za ucho, zgłasza ból, zwłaszcza po kąpieli, trzeba udać się do lekarza. Wszystko bowiem wskazuje na to, że nadmiar woskowiny w uchu spowodował utworzenie się czopa, który lekarz musi usunąć, by nie dopuścić do stanu zapalnego. Pod żadnym pozorem nie należy robić tego samemu.

Autyzm dziecięcy
Jest to choroba do niedawna mało znana, ale niestety obecnie coraz częściej spotykana.
Jakie są objawy autyzmu u dzieci?
Są to niepokojące symptomy, takie jak zbyt wolny rozwój mowy, pozbawione sensu słowa, brak zainteresowania innymi osobami, a nawet unikanie kontaktu wzrokowego. Dziecko preferuje samotne zabawy, nie bawi się z innymi, a jego zabawa polega np. na ustawianiu przedmiotów w szeregach. Charakterystyczna jest też jego niewrażliwość na ból, ale i wybitne zdolności.

jollyville.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNerwica a stres
Następny artykułZdrowe żywienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ