O stresie mówi się, że to cichy zabójca. Oczywiście nie zawsze tak jest, bo czasami stres bywa pomocny i motywujący. Wtedy dzięki niemu jesteśmy w stanie pokonać wiele sytuacji trudnych, pojawiających się w naszym życiu. Stres bowiem wyzwala w organizmie siły, które pozwalają człowiekowi stawić czoło największym nawet wyzwaniom.
Gorzej jest wtedy, gdy pozostajemy w sytuacji stresogennej zbyt długo lub sytuacje te często się powtarzają. Stres przewlekły może bowiem doprowadzić do wielu chorób, np. nerwicy.

Nerwica wegetatywna to zespół zaburzeń objawiających się m.in. dusznościami, drżeniem kończyn, bólem w klatce piersiowej, a nawet wymiotami. Można ją leczyć za pomocą psychoterapii oraz przez podawanie środków przeciwdepresyjnych. Objawy zmniejsza również uprawianie sportu, stosowanie ziół relaksacyjnych oraz ograniczenie w diecie cukrów i tłuszczów.

Nerwica a ucisk w klatce piersiowe
Jak już wiemy, ucisk w klatce piersiowej najczęściej występuje na skutek przewlekłego stresu. Objawy te są jednak niepokojące, gdyż bardzo przypominają symptomy zawału serca. Dlatego najpierw należy wykluczyć tę i inne choroby układu krążenia, a potem zastosować się do wskazówek lekarza.

Soja zamiast mleka na łagodzenie objawów menopauzy
Okres przekwitania to także czas bardzo stresogenny dla większości kobiet. Zmiany w produkcji hormonów są bowiem przyczyną wybuchów złości, depresji czy huśtawki nastroju, które mają ogromny wpływ nie tylko na zdrowie kobiety, ale także na jej otoczenie.
Aby złagodzić objawy menopauzy warto zastosować soję. Zawiera ona bowiem związki podobne do estrogenów, których spadek jest właśnie przyczyną pojawienia się dokuczliwych objawów.

zabobon.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ