Co to jest bierzmowanie?

Praktycznie każda osoba, która jest związana z kościołem katolickim słyszała o bierzmowaniu. Nie wszyscy jednak są wstanie powiedzieć, na czym dokładnie polega ten sakrament.

Co to jest bierzmowanie?

Bierzmowanie jest sakramentem, podczas którego człowiekowi ochrzczonemu udziela się Duch Święty jako Dar.

Jak wygląda istotny obrzęd bierzmowania?

Warto zdawać sobie sprawę, że istotny obrzęd bierzmowania składa się z trzech bardzo ważnych elementów, które są wykonywane równocześnie. Należy do nich zaliczyć: namaszczenie olejem Krzyżma na czole ochrzczonego, nałożenie ręki biskupa na głowę ochrzczonego, a także istotne słowa „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego”.

Kto może bierzmować?

Należy mieć świadomość, że w kościele rzymskokatolickim zwyczajnym szafarzem bierzmowania będzie biskup. W niektórych okolicznościach bierzmować może również kapłan, który został do tego upoważniony przez kościelne prawo.

Co można zyskać przez bierzmowanie?

Bierzmowanie przede wszystkim udoskonala łaskę chrztu. Sakrament ponadto zdecydowanie bardziej zakorzeni bierzmowanego w synostwie Bożym.

Warto również wiedzieć, że bierzmowanie jeszcze ściślej jednoczy osobę która dostąpiła sakramentu z samym Chrystusem. Sakrament pomnaża także w osobie bierzmowanej dary Ducha Świętego, a także jeszcze bardziej udoskonali więź z Kościołem.

Dlaczego bierzmowanie można przyjąć tylko raz w życiu?

Bierzmowanie dokładnie tak samo jak chrzest nie może być powtórzone przede wszystkim z powodu niezatartego charakteru. Chodzi tutaj o znamię Chrystusa.

lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLegendarne słowo
Następny artykułPoród

ZOSTAW ODPOWIEDŹ