Poród

Wszystkie kobiety, które były kiedykolwiek w ciąży, przed samym porodem zastanawiają się bardzo intensywnie co zabrać do szpitala na poród.
Jest wiele filmików i instrukcji dostępnych w internecie, które instruują młode mamy, co muszą mieć w szpitalu, co się im może przydać a co jest zdecydowanie nie zbędne. Wiele rodziców zostawia sobie pakowanie torby na sam koniec, co jest zdecydowanie dużym błędem, ponieważ nie wiadomo, kiedy wystąpi poród, a często pakowanie na ostatnią chwilę, kończy się nie zapakowaniem połowy ważnych rzeczy. Najlepszym czasem, żeby się za to zabrać to początek trzeciego trymestru ciąży.
Do takich przyborów na pewno trzeba zaliczyć podkłady poporodowe minimalna ich ilość to pięć, podpaski do kobiety, szare mydło i inne przybory toaletowe do higieny, które kobieta potrzebuje tu jest już indywidualny wybór, zależny do Pań, bo każda potrzebuje czegoś innego aby czuć się dobrze.
Jeżeli chodzi o odzież to na pewno dwie koszule do karmienia, szlafrok, skarpetki, stanik do karmienia, majtki siateczkowe jednorazowe lub wielorazowego użytku, to już kobieta decyduje, pantofle najlepiej jak będą plastikowe, aby można było wejść w nich pod prysznic.
Ważną rzeczą jest aby pamiętać o całej dokumentacji medycznej, czyli o karcie ciąży, wszystkich ostatnich wynikach praz o ewentualnych lekarstwach które młoda mama bierze.
Warto pamiętać o takich przyziemnych rzeczach jak woda, aby kobieta podczas porodu mogła się napić.
Warto przygotować się wcześniej i zminimalizować ryzyka pakowania w pośpiechu.

nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ