Obroża przeciw pchłom

Obroża przeciw pchłom jest niezbędnym elementem wyposażenia zwierząt wychodzących. Każde wyjście na spacer niesie ze sobą ryzyko powrotu do domu z nowymi lokatorami: pchłami lub kleszczami. Insekty te mocno dokuczają pupilom powodując swędzenie skóry, utrudniając swobodny wypoczynek i obniżając ich samopoczucie. Niosą również ryzyko zarobaczenia tasiemcem lub zarażenia niebezpiecznymi chorobami, takimi jak: pchle zapalenie skóry, babeszjoza, anaplazmoza, borelioza i inne. Obroża chroni zwierzęta przed insektami skutecznie i przez długi okres.

Jak działa obroża przeciw pchłom?

Obroże przeciwpchelne zawierają insektycydy – środki owadobójcze. Są to substancje czynne, które w wolnym tempie uwalniają się i rozprzestrzeniają na skórze i sierści zwierzęcia. Stosuje się je w tak małej ilości, żeby nie szkodziły zwierzętom domowym, a jednocześnie skutecznie zwalczały insekty, które im dokuczają. Insektycydy zarówno odstraszają, jak i zabijają pchły i kleszcze. Obroże przeciw pchłom i kleszczom zawierają więcej niż jeden rodzaj substancji, żeby skutecznie zwalczać oba rodzaje insektów. Obroża przeciw pchłom może działać nawet przez kilka miesięcy, a w tym czasie zwierzę może swobodnie funkcjonować i zażywać kąpieli.

Jak stosować obrożę przeciw pchłom?

Obrożę powinno stosować się profilaktycznie w sezonie, kiedy istnieje ryzyko złapania insektów. Najlepiej od wiosny do jesieni. Zimą można zaprzestać stosowania, chyba że zajdzie taka potrzeba, na przykład gdy zwierzę miało kontakt z zapchlonym osobnikiem.

Warto pamiętać o sprawdzeniu przestrzeni w której żyje pupil. Jeżeli zaistniał problem z insektami, trzeba wyczyścić i zabezpieczyć miejsca, w których przebywa na co dzień, ponieważ insekty mogą znajdować się również w tych miejscach. Potrafią przeżyć kilka dni poza żywicielem i wrócić do pasożytowania przy pierwszej możliwej okazji. Warto zastosować preparaty do zwalczania insektów również w przypadku legowisk i innych ulubionych miejsc pupila.

Jak dobrać obrożę przeciwpchelną?

Obroża powinna być dobrana do rodzaju i wielkości zwierzęcia. Warto zwrócić uwagę też na skład produktu. Zazwyczaj zawierają takie same insektycydy, ale na przykład w obrożach dla kotów nie stosuje się permetryny, która im szkodzi. Obroża przeciw pchłom musi być dopasowana do rozmiaru zwierzęcia. Nie może być zbyt luźna, bo może spadać lub zaczepić się o coś (ryzyko uduszenia zwierzęcia). Nie może też być byt ciasna, bo mogłaby obcierać skórę lub krępować ruchy. Producenci obroży pomagają w wyborze umieszczając na opakowaniach informacje, dla którego zwierzęcia będzie odpowiednia, zaznaczając rodzaj, wagę, długość obroży, a niekiedy nawet rasę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ