ryż

Ludzie doskonale znający się na gotowaniu, czyli też na pieczeniu i na Włoskiej kuchni doskonale wiedzą, że ryż do risotto powinien być opcją dedykowaną do tego dania, czyli może być to nawet ten ryż ekologiczny zaliczany do lepszych i dość drogich lub ryż BIO taki jak Riso Carnaroli Bio Ryż 500g do risotto.

Zalety produktu markowego

Specjalny ryż do risotto rzecz jasna ma lepsze parametry od tego kupowanego w marketach i paczkowanego na zasadzie cztery paczki po sto gram. Jednym słowem lepszy ryż taki jak Riso Carnaroli Bio Ryż 500g do risotto jest ceniony przez szefów kuchni z większych restauracji zajmujących się głównie kuchnią Włoską, w której przypadku liczy się i jakość produktów i na dokładkę ta świeżość dań. W domu też można użyć dokładnie tego samego ryżu do risotto, choć nie jest to opcja najatrakcyjniejsza w sensie cenowym. Minus ten nie każdego odstrasza, bo raz na jakiś czas warto zakosztować tej wyjątkowo udanej kuchni i to także we własnym domu, a istotnym plusem tego ryżu jest to, że da się go ugotować w 15 do 17 minut i co równie ważne smakuje on lepiej od tego taniego z marketu, bo to nie masowa produkcja rolna, w której przypadku liczy się głównie to by osiągnąć jak najwięcej ton z akra ziemi. W tym przypadku istotniejsze są te walory smakowe i to by danie zachęcało także w sensie wizualnym, a zrobienie idealnego risotto to także ten dedykowany lepszy ryż BIO, który wielu z nas zaliczy do produktów z wyższej półki jeśli chodzi o jakość wizualną.

Kilka informacji o kosztach

Opcja taka jak Riso Carnaroli Bio Ryż 500g do risotto znacząco różni się od tego najtańszego z marketu spożywczego i co równie ważne szefowie kuchni z szanowanych restauracji polecają ten ryż. Polecają go także twórcy blogów o kuchni Włoskiej, którzy jeśli chodzi o risotto to testują wiele typów ryżu i zazwyczaj w tych ich eksperymentach wygrywa markowy ryż do risotto zaliczany także do tych ekologicznych lub BIO. Wiadomo doskonale, że to produkty z wyższych półek cenowych, ale dziś te rozbieżności cenowe nie są aż tak znacznymi, bo przybyło producentów ekologicznych, a sami twórcy blogów nie tylko publikują ujęcia Włoskich dań, ale też i kilka porad dotyczących tego jak uzyskali dany efekt. Te konkretne porady mogą mieć formę tekstową, ale równie dobrze może być to materiał filmowy, bo wiele osób czytających blogi woli sobie obejrzeć film niż czytać tekst. Taki opis może mieć też formę bardziej klarowną, czyli te najistotniejsze z informacji mogą być wypunktowane w samym opisie lub pogrubione, po to by czytający szybciej znalazł te najważniejsze z informacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ