Czarne spodnie

Czarne spodnie męskie to klasyka gatunku, do której pasuje wiele innych elementów garderoby. Jak dobrać elegancką marynarkę i na jakie elementy zwrócić uwagę?

Spodnie męskie czarne

Czerń to kolor klasyczny i bardzo elegancki, bywa też jednak nieco wymagający pod kątem doboru reszty garderoby, szczególnie jeśli zakładasz marynarkę do czarnych spodni. Barwa ta często kojarzy się np. z ubiorem wieczorowym, zasadniczo cechuje się jednak bardzo szerokim zastosowaniem. Mimo to pamiętaj, aby unikać łączenia ze sobą czarnej garderoby – chyba, że jest ona zestawem, np. całym garniturem. Wbrew pozorom istnieje wiele odcieni czerni, dlatego też zazwyczaj np. czarne spodnie jednego producenta będą minimalnie różniły się od czarnej marynarki innej firmy. W rezultacie często sprawia to, że jaśniejsza odzież wygląda na spraną i zużytą.

Warto też pamiętać o tzw. zasadzie trzech kolorów – opiera się ona o twierdzenie, iż stylizacja powinna składać się z maksymalnie trzech barw. Dotyczy to oczywiście dużych elementów ubioru, jak np. spodnie, marynarka czy koszula. Drobne akcenty w innych kolorach są jak najbardziej wskazane, choć wiele zależy tu od określonej okazji czy wydarzenia.

Jaką marynarkę wybrać do czarnych spodni?

Spodnie czarne męskie wcale nie muszą występować w zestawie tylko z czarną marynarką. Wręcz przeciwnie – pewne eksperymenty z kolorami są nawet wskazane. Jednym ze sprawdzonych pomysłów do czarnych spodni jest granatowa marynarka, zestaw ten właściwie staje się klasyką. Takie zestawienie jest bardzo uniwersalne i stylowe, a do tego dobrze komponuje się z innymi kolorami, należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj materiału – najlepiej, aby były do siebie dość zbliżone. Jeszcze więcej elegancji doda koszula typu oxford, czarne spodnie chinosy sprzyjają bardziej swobodnemu odbiorowi.

Marynarka męska beżowa także doskonale komponuje się z czarnymi spodniami. Tak dobrana stylizacja kolorystyczna nie jest jeszcze bardzo popularna, dzięki czemu tym bardziej warto zwrócić na nią uwagę. Dzięki temu możesz nieco się wyróżnić, jednocześnie pozostając w kanonach wytwornej elegancji. Marynarka męska beżowa oraz czarne spodnie sprawdzą się zarówno podczas wykonywania obowiązków służbowych, jak i wesela znajomych czy rodziny. Interesującą alternatywą dla koloru beżowego może być też barwa szara.

A może spróbować czegoś wyjątkowo kontrastowego i nieco ekstrawaganckiego? Takim właśnie pomysłem jest biała marynarka, która szczególnie sprawdza się latem. Możesz zestawić ją np. z koszulką polo, co doda stylizacji wakacyjnego charakteru. Co ciekawe, jasna marynarka z czarnymi spodniami może prezentować się też bardzo elegancko, o ile dopasujesz odpowiednią koszulę. Uważaj jednak, bo przy niewłaściwym dobraniu dodatków, biała marynarka może przypominać lekarski kitel!

Nie można pominąć też koloru zbliżonego do granatowego, czyli barwy niebieskiej. Jest ona nieco bardziej wyrazista, a do tego częściej pojawia się też w garderobie damskiej. Niebieskie marynarki można zakładać na spotkania biznesowe, świetnie wyglądają też przy mniej oficjalnych okazjach, jak np. wyjścia ze znajomymi czy randka. Kolor niebieski znakomicie rozświetla i rozjaśnia stylizacje, dodaje im nieco więcej radości i pozytywnego nacechowania.

Jak zatem widać, do czarnych spodni możesz dobrać co najmniej kilka kolorów marynarek – a przecież nic nie wspomniano o ich krojach czy fasonach! Wynika więc z tego, że czarne spodnie to ubiór nie tylko elegancki, ale i bardzo uniwersalny, do którego bez trudu dopasujesz pozostałe elementy garderoby na każdą okazję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ