Palenie papierosów to okropny nałóg, któremu ulegają tysiące ludzi na całym świecie. Trudno zrozumieć ten fenomen, gdyż dym papierosowy wdychany przez usta i dostający się wprost do płuc powoduje kaszel, krztuszenie się, nieprzyjemny zapach z ust oraz świąd skóry, żółknięcie palców, zażółcenie zębów i inne nieprzyjemne objawy, natomiast chyba nic nie da się wymienić po stronie pozytywów. Palenie zabija zarówno osoby dotknięte bezpośrednio tym nałogiem, jak ich współmieszkańców, gdyż bierne palenie według ostatnich badań jest jeszcze gorsze, niż aktywne palenie.
Rzucenie palenia – jak skutecznie rzucić palenie papierosów i nie wrócić do tego nałogu to pytanie, które spędza sen z powiek osobom palącym od dłuższego czasu, ale podejmującym próbę rzucenia palenia. W Internecie możemy znaleźć kilka sprawdzonych lub nowatorskich pomysłów na to, jak uwolnić się ze szpon nałogu.
Na pierwszym miejscu zazwyczaj pojawiają się leki- najczęściej w formie plastrów naklejanych na określone miejsca na ciele. Plastry te są impregnowane pewną dawką nikotyny uwalnianą do organizmu z powierzchni plastra. Plastry antynikotynowe są bardzo wygodne, ukryte pod ubraniem nie szpecą osoby, która je nosi, a dzięki temu dyskretnie pozwalają stopniowo zwalczyć nałóg. Można też zdecydować się na przyjmowanie leków doustnych, takich jak desmoksan w tabletkach, który także stopniowo będzie odciągał nas od palenia.
W ostatnim czasie można zgłaszać się także na specjalne zabiegi BRT-biorezonansu, które mają mieć dobry wpływ na organizm człowieka i jednocześnie sprawić, że osobom uzależnionym od codziennego papieroska nie będzie się chciało po niego sięgnąć.
Wiele osób decyduje się też na hipnozę! Hipnoza podobno także pomaga na znaczne ograniczenie palenia, a u wybitnie podatnych na nią jednostek może nawet doprowadzić do całkowitego porzucenia tego okropnego nałogu.
Palenie uprzykrza życie zarówno osobom uzależnionym, jak i ich współmieszkańcom czy współpracownikom. Warto więc szukać pomocy i próbować zwalczyć ten okropny nałóg.

abc-augustow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ