Żyjemy szybko, nerwowo i nie zdrowo. Taki świat, takie życie wszyscy powtarzają. Jednak czy jest to do końca prawda? Człowieku skup się bardziej na swoim zdrowiu, ponieważ jeśli Ci tego zabraknie, to nawet zarobione grube miliony nie pomogą. W wyniku stresu pojawia się cały szereg dolegliwości somatycznych.

Problemy ze snem – jak sobie radzić?
Jednym z objawów przemęczenia i zbyt dużego stresu jaki na nas ciąży, jest problem z wysypianiem się. Kładziemy się do łóżka padnięci, a mimo to nie potrafimy pół nocy zasnąć i coraz bardziej sfrustrowani przewracamy się z boku na bok. Nic dziwnego, skoro głowę mamy nabitą różnymi sprawami, które w nocy jeszcze bardziej nas przerażają.
Wystarczy, że jeśli przed położeniem się do łóżka zrelaksujemy nasz umysł i ciało. Bardzo zdrowo jest się dotlenić na spacerze, w czasie biegania, jazdy na rowerze czy gimnastyki na świeżym powietrzu. Relaksujemy się w kąpieli, czytając książkę lub słuchając relaksującej muzyki. Robimy po prostu to, co sprawia nam przyjemność i odpręża nasz organizm.

Nerwoból czyli neuralgia – jakie są jej przyczyny i sposoby uśmierzenia?
Kolejnym efektem stresu jest neuralgia międzyżebrowa czyli mocny, przeszywający ból pojawiający się w klatce piersiowej. Ból może promieniować aż do kręgosłupa. Niejednokrotnie ciężko jest nam oddychać, ponieważ każde zaczerpnięcie powietrza jest bolesne. Nerwoból spowodowany jest nienaturalnym skurczem mięśni znajdujących się między żebrami.
Obserwuje się bardzo różne stopnie nasilenia bólu neuralgicznego.
Przy łagodnych objawach wystarczy ciepła kąpiel, ponieważ ciepło rozluźni mięśnie. Dodatkowo można zaaplikować sobie uspokajającą herbatę z melisy, wejść pod koc i najzwyczajniej w świecie odpocząć.
Jeśli ból jest dość mocny i bardzo nam przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu warto zażyć tabletkę przeciwbólową, oczywiście ziółka na uspokojenie i ciepła relaksująca kąpiel również są wskazane. Dodatkowo można nasmarować się maścią rozgrzewającą.
Przy bardzo dużym dyskomforcie warto wybrać się do lekarza, który wykluczy zawał i przepisze odpowiednie leki.

metalzine.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ