Choroba alkoholowa należy do jednej z najbardziej nieprzyjemnych, ponieważ niszczy nie tylko organizm ludzki, ale również i dobre stosunki rodzinne, przyjacielskie i sąsiedzkie. Alkoholizm dotyka coraz więcej osób. Zatrważające jest to, że coraz częściej po nadmierne ilości napojów wyskokowych sięgają kobiety. Badania wskazują, że wzrasta liczba osób spożywających alkohol, w każdej grupie wiekowej.
Alkoholicy borykają się z wieloma problemami, brak pieniędzy, popsute relacje rodzinne czy niewydolność wątroby – jakie są objawy chorej wątroby? Brak apetytu, bóle prawej strony brzucha, nieprzyjemne odbijanie po posiłkach, a nawet wymioty. Bardzo często u osób z niewydolnością wątroby zauważyć można choroby skórne, co znacząco odstrasza innych ludzi od chorego.
Alkoholizm niszczy komórki mózgowe, co za tym idzie, spada zdolność rozumowania i komunikowania się. Człowiek z chorobą alkoholową zostaje powoli zepchnięty na margines społeczeństwa. Bardzo często taka osoba wymaga hospitalizacji, jednak odstraszający wygląd i brak chęci zaprzestania spożywania alkoholu powoduje, że alkoholik nie otrzymuje pomocy. Do najgroźniejszych chorób u alkoholika należy właśnie niewydolność wątroby – jakie są objawy chorej wątroby? Spadek wagi, zmiany na skórze, które odstraszają, a w wielu przypadkach pojawia się żółtaczka czy wodobrzusze jest to obecność płynu w jamie brzusznej.
Skutki nadmiernego spożywania alkoholu zawsze są tragiczne, zazwyczaj kończą się śmiercią. Alkoholicy bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich postępowanie nie tylko niszczy ich organizm, ale także relacje rodzinne.
Alkohol jest świetną rozrywką dla młodzieży i osób starszych, jednak problem zaczyna pojawiać się wtedy, gdy sami tworzymy sobie okazję do spożywania alkoholu. Zdrowy rozsądek i odpowiednie podejście powinno nas zabezpieczyć, przed nałogiem. Jednak warto pamiętać o tym, że coraz więcej osób nie jest w stanie poradzić sobie w życiu bez alkoholu. Ludzie lubią czuć się wyluzowani, a alkohol na to pozwala.
Alkoholizm, skutki nadmiernego spożywania alkoholu
[Głosów:0 Średnia:0/5]