Czy stereotypy o włoskich autach są prawdziwe?

0
3679

„Jak samochód, to tylko niemieckiej marki!, „włoskie samochody są bardzo awaryjne” — to stereotypy często powtarzane przez fanów motoryzacji, które… nie do końca są prawdziwe! Każdy rynek aut — japoński, francuski, włoski, niemiecki, amerykański — ma swoją specyfikę i cechy charakterystyczne. Wśród setek modeli wyprodukowanych na danym rynku zawsze znajdą się „czarne owce”, które mają negatywny wpływ na ogólną reputację rynku.

Przykładem z włoskiego rynku jest samochód Alfa Romeo 156: korodujący wydech, słabe zawieszenie, problemy z wariatorem zmiennych faz rozrządu w wersji Twin Spark — wysoka awaryjność tego modelu źle wpłynęła na ogólną opinię o samochodach Alfa Romeo. W obecnych czasach niełatwo odnajduje się starsza wersja Mercedesa klasy S (W220) — cena zakupu używanej jednostki jest stosunkowo niska, jednak mnogość napraw i ich koszt może okazać się studnią bez dna!

Jak to jest z włoskimi autami — czy stereotypy na ich temat są prawdziwe?

Włoskie samochody — dlaczego warto?

Włoski rynek oferuje samochody dla każdego — niezależnie od potrzeb. Na włoskim rynku doskonale odnajdą się fani samochodów sportowych (Ferrari, Lamborghini), ale także do codziennego użytku (Fiat, Alfa Romeo). Z tego państwa wywodzi się także Iveco — producent samochodów specjalizujący się w m.in. w samochodach dostawczych i ciężarowych.

Polacy szczególnie polubili takie modele tak Fiat Punto, Alfa Romeo Giulietta, Fiat Bravo. Nie bez powodu — używane modele mają bardzo atrakcyjną cenę i jednocześnie oferują zadowalającą funkcjonalność. Przy okazji ich design jest ponadczasowy — Giulietta ma ponadczasowy kształt, który nigdy się nie zestarzeje.

Jak wskazaliśmy wcześniej: każdy rynek samochodów — nawet taki, który jest w ogólnej opinii oceniany jako nieskazitelny, zawiera w sobie modele, które nie do końca są powodem do dumy. Uważamy, że do każdego modelu samochodu należy podchodzić indywidualnie, a nie pod kątem ogólnej opinii o danym rynku. Samochody włoskie potrafią cieszyć przez lata — dlatego wiele ofert o sprzedaży włoskich aut pochodzi od ich pierwszych właścicieli.

Fiat, Alfa Romeo — czy warto?

Na włoskim rynku aut znajdują się takie marki jak Fiat, Alfa Romeo, ale także Ferrari czy Iveco. Ferrari — ze względu na zaporową cenę nie jest powszechnie spotykane. Iveco — to samochody o szczególnym zastosowaniu. I choć są bardzo popularne w swojej kategorii, to jednak do codziennego użytkowania klienci najczęściej wybierają Fiata lub Alfę Romeo.

Każda z tych marek ma w swojej ofercie samochody, na które warto zwrócić uwagę — zwłaszcza poszukując auta używanego. Z oferty Fiata polecany jest model Punto, który jest produkowany od 1993 roku. Od tego czasu przeszedł on szereg zmian modernizacyjnych, mających na celu dostosowanie go do potrzeb współczesnego klienta. Natomiast Alfa Romeo stworzyła bardzo dobry model o nazwie Giulietta — jest to kompaktowy samochód osobowy, który zaskakuje osiągami i zachwyca wyglądem. Produkcja tego modelu zakończy się w 2020 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ