Jakie dywany do salonu są obecnie najmodniejsze?

Stonowana kolorystyka, proste formy oraz designerskie, rzucające się w oczy dodatki. To części składowe będące wspólnym mianownikiem dla nowoczesnych aranżacji, które w ostatnim czasie osiągają szczyt swojej popularności. We współczesnych trendach liczą się efektowne dodatki, stanowiące komplementarną część całej aranżacji. Jednym z nich są dywany do salonu – równie praktyczne, co eleganckie i w rewelacyjny sposób wyodrębniające poszczególne strefy pomieszczenia. Kojarzone z ciepłem, przytulnością i swobodnym wypoczynkiem przełamują surowość modernistycznych konwencji. Będące świetnym dodatkiem, których wybór powinien być podyktowany nie tylko osobistymi preferencjami, ale również stylistyką mieszkania.

Z czego powinien być wykonany?

Dywan do salonu musi sprostać wielu zadaniom. Jest bowiem nie tylko narzędziem do przekazywania wzorów i kolorów, ale również faktur. Najlepiej o tym fakcie udowadnia nieprzemijalna popularność dywanów typu shaggy, których cechą charakterystyczną jest długie włosie. Ich miękkie i wygodne runo ociepla pomieszczenie, stanowiąc wygodne podparcie dla stóp. Alternatywą dla wspomnianych wcześniej „włochaczy” są płasko tkane dywany, które również wyróżniają się szeregiem zalet. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć efektowny wygląd oraz praktyczne zastosowanie, objawiające się przede wszystkim łatwością w czyszczeniu.

Na co zwracać uwagę kupując dywan do salonu?

Pierwszą kwestią jest sposób produkcji. Dywany mogą być wytwarzane ręcznie i maszynowo, przy czym te pierwsze charakteryzują się bardziej ekskluzywnym charakterem. Druga kwestia dotyczy materiałów. Mogą być tkane z prawdziwej wełny lub wysokiej jakości tworzyw sztucznych, np. polipropylenu. Ze względu na dużą odporność włókien nie sprzyjają rozwojowi bakterii, stąd też są w szczególności polecane alergikom.

Trendy w modzie wnętrzarskiej zmieniają się równie intensywnie, jak w przypadku pozostałych branż. Niemniej jednak można wyróżnić wzory, które cieszą się największą popularnością. Niezaprzeczalnie należą do nich modele monochromatyczne. Niby proste i niezobowiązujące, a jednak potrafiące wprowadzić do wnętrza powiew aranżacyjnej świeżości. Na topie są spokojne odcienie czerni, szarości, beżu, jak również energetyczne dywany do salonu w kolorze granatu czy zieleni. Stanowią dopełnienie nowoczesnych aranżacji pokoi gościnnych, w których panuje chłodna kolorystyka wymagająca ocieplenia wyrazistymi barwami.

Modne dywany do salonu, jakie wpisują się w obecne trendy to również te o wielokolorowej, wzorzystej stylistyce. Pełne wnętrzarskiej energii, stanowiące kontrapunkt dla kolorowych ścian, w naturalny sposób wyodrębniające część pokoju, np. strefę wypoczynkową. Już od kilku sezonów największą popularnością cieszą się dywany ozdobione geometrycznym deseniem, które w interesujący sposób ożywiają przestrzeń przed kominkiem czy kąt z fotelem. Na „dywanowej liście przebojów” równie wysoko plasują się modele z efektem cieniowania, ozdobione florystycznym printem czy abstrakcyjne – czyli takie, w których dominuje żywa stylistyka nadająca wnętrzu nowego wyrazu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ