Slime – masa plastyczna, która bawi i uczy

0
1010

Współczesne dzieciaki bywają niezwykle kapryśnymi klientami, jeśli chodzi o wybór idealnej zabawki, która zaspokoi ich potrzeby i oczekiwania oraz zajmie dłuższą chwilę zabawy. Lalki, samochody i misie bywają atrakcyjne, ale tylko przez chwilę, by po krótkotrwałym zainteresowaniu powrócić na półkę regału pokojowego, stając się kolejnym eksponatem przyciągającym kurz. Jednak zabawką, która na dłużej przyciągnęła uwagę dziecięcą stała się kolorowa, ciągnąca maź, zwana slimem. To właśnie ona zrobiła tak wielką furorę wśród najmłodszych klientów zyskując miano najbardziej kultowej zabawki XXI wieku.

Zrób to sam…

Samodzielne wykonanie zabawki to ogromne wyzwanie dla każdego dziecka, które poczuje się docenione i ważne, gdy ukończy taką pracę. Slime można z powodzenie zrobić w domu, zaopatrując jedynie dziecko w odpowiednie akcesoria, do których należą: proszek do prania, klej szkolny i barwnik. Samo uczestniczenie w takim procesie już wyzwala adrenalinę i mnóstwo frajdy, a efekt końcowy zawsze jest zaskakujący. Przygotowanie takiej masy plastycznej pozytywnie wpływa na paluszki i rączki dzieci, bo dzięki ugniataniu i wyrabianiu tej specyficznej mazi te części ciała zostają odpowiednio stymulowane, co stanowi dla nich doskonałe ćwiczenie i wstęp do nauki pisania, rysowania i wykonywania wszelkich prac plastycznych w szkole.

Uczy, bawi, fascynuje…

Dla tych, którzy nie chcą bawić się w samodzielne tworzenie taj mazi, poleca się slime gotowy, dostępny w wielu sklepach z artykułami papierniczymi i zabawkami dziecięcymi, np. https://www.tuban.pl/pol_m_SLIME-1102.html. Istnieje ogromna różnorodność takiej masy, od gładkiej, lejącej, po bardziej galaretowatą, błyszczącą i posiadającą kulki steropianowe, nadające jej efekt „chrupania”. Każde dziecko na pewno odnajdzie idealny slime dla siebie, który zapewni mu długie i fascynujące godziny zabawy. Slime, czyli lejąca plastelina niesie ze sobą wiele cennych korzyści dla małych i tych większych dzieci. Zabawa z jego użyciem rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecięcą, a także doskonale wpływa na koncentrację uwagi i skupienia. Przelewając i rozciągając slime dzieci bardzo aktywne ruchowo nieco się wyciszają, skupiając się na doznaniach, jakie oferuje im ta wyjątkowa maź. Zabawa z wykorzystaniem slime to idealny trening koordynacji ręka-oko, który jest niezbędny w edukacji szkolnej.  Slime to fantastyczny produkt do twórczej i szalenie atrakcyjnej zabawy dziecięcej bowiem nie tylko zapewnia rozrywkę, ale też służy do zabawy sensorycznej, rozwijającej percepcję zmysłową, stając się doskonałym przykładem atrakcyjnej i bardzo ciekawej w odbiorze zabawki dla młodszych i starszych dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ