Podróże

Podróżować można na wiele sposobów. Chętnie na dłuższe lub krótsze podróże wybieramy samochód, pociąg lub autobus. W przypadku tych dłuższych mamy do wyboru samolot, ewentualnie prom. Jednak czym się różni podróżowanie tymi dostępnymi środkami komunikacji?

Samochód ma już niemalże każdy pełnoletni człowiek, posiadający prawo jazdy. Podróżowanie samochodem daje największą niezależność, ponieważ podróż planujemy kiedy chcemy, niezależnie od planów rozkładu jazdy. Jednak przemieszczanie się korzystając z pociągów, czy autokarów ma również swoje zalety. Jedną z nich jest to, że nie musimy się skupiać na drodze, a czas podróży możemy poświecić na to, co tylko chcemy, jak czytanie książek, pracę, słuchanie muzyki, czy rozmowę z towarzyszami, jeśli jedziemy w grupie. Dodatkowo, bilety są zazwyczaj tańsze niż koszty przejazdu samochodem. Dlatego też wiele osób korzysta ze środków komunikacji zbiorowej.

Podobna sytuacja jest w przypadku samolotu, jednak z taką różnicą w stosunku samochodu, czy pociągu, że lot samolotem trwa o wiele krócej niż przejazd samochodem. Wiadomo jednak, że podróż samolotem wiąże się ze ściśle określonymi procedurami, jak na przykład odprawa, która zaczyna się i kończy w określonych ramach czasowych przed lotem, dlatego ewentualne spóźnienie może spowodować, że nie będziemy mogli wejść na pokład samolotu. Dodatkowo może nas spotkać odmowa wejścia na pokład, jeśli w naszym bagażu znajdą się rzeczy zakazane, które mogą spowodować zagrożenie dla reszty pasażerów. Jednak, jeśli dojdzie do pomyłki, a my nie mogliśmy skorzystać z lotu, należy nam się odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład.

Na lotnisku przy stanowisku informacyjnym lub obsługi klienta możemy zapytać, co w takiej sytuacji zrobić, innym rozwiązaniem jest też poszukać w internecie na stronie https://givt.com/pl/odmowa-wejscia-na-poklad/. Możemy w takich sytuacjach starać się o zwrot pieniędzy za bilety oraz dodatkową rekompensatę związaną z naszymi planami. Jednak, takie historie zdarzają się bardzo rzadko, niemniej dobrze pamiętać o tej możliwości. Kolejną zaletą podróżowania samolotem jest to, że możemy przemieszczać się między kontynentami, oczywiście jest to również możliwe z udziałem promów, czy statków rejsowych, jednak ta druga możliwość wiąże się z koniecznością dojazdu do miasta portowego, natomiast miast z lotniskami jest raczej więcej.

Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc, kultur, tradycji oraz ludzi jest bardzo cenne, o wiele cenniejsze niż koszty biletów, dlatego warto rezerwować podróże z wyprzedzeniem, obniżając jednocześnie koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ