Jaki sprzęt przyda się podczas bitwy na łuki?

0
1014

Plenerowe zabawy w stylu Archery Tag to doskonała alternatywa dla klasycznych gier militarnych w stylu paintball. W tym przypadku zamiast broni na pociski z farbą uczestnicy zabawy otrzymują do dyspozycji łuki z bezpiecznymi, piankowymi strzałami. Strzela się do specjalnych mat, takich jak lekkie tarcze Eleven (węgierska firma produkująca akcesoria do walki na łuki) lub w przypadku bardziej aktywnych zabaw, do osób z przeciwnej drużyny.

Łuk to podstawa

Jeśli korzystasz z oferty podmiotów organizujących bitwy łucznicze, sprzęt do zabawy otrzymasz w cenie usługi. Jeśli jednak chcesz zaopatrzyć się we własny sprzęt, by bawić się z dziećmi w ogrodzie lub ze znajomymi na łące czy w lesie, bez problemu możesz zaopatrzyć się w specjalny łuk do Archery Tag. Sprzęt tego typu nie jest przesadnie drogi, zwłaszcza jeśli kupujesz zestaw składający się z kilku elementów. W takim zestawie, prócz łuku, znajdują się również dedykowane mu strzały, specjalny ochraniacz zabezpieczający twarz, a niekiedy także oryginalna tarcza Eleven lub mata innej popularnej marki. Oczywiście wspomniane akcesoria można kupić osobno, co jest korzystne, jeśli chcesz stworzyć ciekawsze warunki do zabawy. W sprzedaży znajdziesz zarówno wspomniane tarcze Eleven, dostępne w dużej różnorodności wymiarów i kształtów, jak i specjalne dmuchane figury, które symulują przeszkody, za którymi można się ukryć podczas rywalizacji drużynowej.

Jak się bawić?

Bawić można się na dwa sposoby: statycznie, strzelając do celu i dynamicznie, tocząc bitwy drużynowe. W pierwszym przypadku warto zainwestować w oryginalne tarcze Eleven z wymiennymi insertami. Taki sprzęt jest bardzo trwały i odporny na wilgoć, dzięki czemu możesz bawić się na świeżym powietrzu. W drugim przypadku najlepiej zdecydować się na zakup dmuchanych figur, które będą pełniły funkcję przeszkód i osłon. Dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się również w specjalne ochraniacze. Maski z szybką zabezpieczają twarz i oczy, a tym samym minimalizują ryzyko nieprzyjemnego urazu. Jeśli strzelasz jedynie do tarcz Eleven, tego typu sprzęt może wydawać się zbędny. Jednak w przypadku walk drużynowych, jego zakup powinien być priorytetem.

Walka na łuki może sprawić mnóstwo frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego w gronie bliskich osób, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy duży ogród lub działkę rekreacyjną. W takiej sytuacji wystarczy zaopatrzyć się w łuki, strzały i tarcze Eleven, i już można zacząć się bawić. Jeśli preferujesz bardziej dynamiczną rywalizację, zamiast mat strzeleckich możesz zainwestować w dmuchane przeszkody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ