Czy warto wybrać się na koncert muzyczny w teatrze?

Najczęściej na koncerty wybieramy się do sal koncertowych i hal widowiskowo-sportowych, ale również warto wiedzieć o tym, że są one prowadzone w wielu innych miejscach, gdzie często można spędzić czas równie dobrze i poznać interesujących artystów.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że koncerty organizowane są również w teatrach i to coraz częściej spotykany trend Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „koncerty Gdańsk”, aby przekonać się, że odbywają się one w wielu miejscach. Jednym z popularnych punktów na koncerty w Trójmieście jest między innymi Teatr Szekspirowski, który znany jest ze swojej niecodziennej architektury zarówno z zewnątrz, jak i od środka, ponieważ został zaprojektowany na wzór tradycyjnych teatrów elżbietańskich.

Teatry najczęściej wybierane są tylko na określone typy koncertów, między innymi na koncerty muzyki klasycznej, jazzowe, bluesowe, muzyki folk, jako że słuchacze wykupują bilety na miejsca siedzące. W związku z tym w teatrach rzadko kiedy organizowane są koncerty muzyki popowej, rockowej czy rapowej, niemniej jednak nie jest to regułą i wszystko zależy od teatru – w końcu nie wszystkie z nich mają widownię wypełnioną fotelami niemożliwymi do ruszenia, na przykład Teatr Szekspirowski organizujący koncerty w Gdańsku zaprasza artystów reprezentujących różne style muzyczne.

Warto też wskazać, że zwykle koncerty w teatrach są bardziej kameralne ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. To powoduje, że są wręcz preferowane przez wielu artystów oraz słuchaczy, którzy wolą kontemplować muzykę w mniejszej grupie.

Jeżeli interesują cię wobec tego koncerty w Trójmieście, nie zapominaj o tym, że również można wybrać się na nie do teatru – to kapitalna propozycja przeznaczona dla osób lubiących dobrą muzykę i przyjemne spędzanie swojego wolnego czasu. Z aktualnymi repertuarami teatrów, również pod kątem organizowanych przez nie koncertów, można zapoznać się na ich stronach internetowych, a także na stronach organizatorów koncertów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ