Każda osoba, która chciałaby zainwestować nadmiar swoich pieniędzy staje przed pytaniem – w co najlepiej inwestować. Podczas poszukiwań szybko pojawia się zwrot “dywersyfikacja inwestycji”, który wykorzystywany jest w niemalże wszystkich poradnikach inwestowania. Czym jest ta magiczna dywersyfikacja i jak może pomóc w mądrym inwestowaniu swoich pieniędzy?

Dywersyfikacja to nic innego jak różnicowanie swojego portfela inwestycyjnego. Dzięki niej dzielimy swoje pieniądze pomiędzy różne inwestycje, o różnym stopniu ryzyka. Nawet jeśli jedna z naszych decyzji okaże się błędna, dzięki dywersyfikacji inwestycji reszta naszych zaalokowanych pieniędzy będzie bezpieczna. Bessa na giełdzie nie skończy się dla nas kompletnym bankructwem, jeśli część swoich środków ulokujemy w bezpiecznych obligacjach skarbowych lub innych instrumentach finansowych. Nawet zakup złota w postaci fizycznej można uznać za pewnego rodzaju dywersyfikację, ponieważ lokujemy gotówkę w kruszcu, który jest całkowicie niezależny od innych instrumentów.

Warto dywersyfikować swoje inwestycje, aby spać spokojniej. Nasze pieniądze i tak będą na siebie pracowały, a nawet jeśli przyniosą w ogólnym rozrachunku niższe stopy zwrotu, to nie pochłoną całego naszego kapitału. Dzięki takiemu zabezpieczeniu możemy zresztą nieco bardziej agresywnie grać instrumentami o większym ryzyku, które niesie ze sobą potencjalnie wyższe zyski.

https://www.odszkodowaniazoc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ