Wynajmując mieszkanie jesteśmy zobowiązani każdego miesiąca płacić dość dużą sumę za wynajem. Często kwota ta wynosi ponad połowę naszej pensji. Nie przykładamy do tego zbyt dużej wagi – stać nas, to wynajmujemy, gdzieś przecież mieszkać trzeba. Warto jednak popatrzyć na to długoterminowo. Wynajmując lokal mieszkalny przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wydajemy na niego ogromne pieniądze. Kwoty te przekraczają często 100 000zł. Czy nie lepiej więc byłoby mieć własne mieszkanie? Zakup jego zwróciłby się nam po kilkunastu latach nie płacenia za najem i mielibyśmy nieruchomość na własność. Oczywistym więc wydaje się, iż dużo korzystniej jest posiadać własny lokal niż go wynajmować. Zostaje tylko jeden problem: skąd wziąć pieniądze na zakup własnego mieszkania?

Odpowiedź jest prosta – wystarczy wziąć kredyt. Banki oferują wiele rodzajów kredytów, dzięki którym możemy mieć pieniądze na zakup różnych rzeczy – nie tylko mieszkania. Oczywiście za kredyt trzeba płacić odsetki, ale czy nie lepiej jest spłacać kredyt przeznaczony na zakup własnej nieruchomości, niż płacić za jej wynajem? Problemem zostaje jeszcze to, czy bank zechce przyznać nam kredyt, ale jeśli mamy stałą pracę i jesteśmy wypłacalni, to nie powinniśmy się o to martwić.

Odpowiedni rodzaj kredytu pomoże nam wybrać specjalista. W zależności od tego, ile pieniędzy będziemy potrzebować, ile zarabiamy i w jakim czasie jesteśmy w stanie spłacić kredyt, specjalista wybierze najlepszą dla nas opcję.

Jeżeli więc potrzebujemy pieniędzy, dobrze jest zastanowić się nad kredytem. Dużo ludzi korzysta z tej oferowanej nam przez banki opcji i sobie ją chwiali. Musimy jednak pamiętać, by mieć pewność, iż będziemy w stanie spłacić kredyt. Kiedy zapożyczymy pieniądze i nie będziemy w stanie ich oddać, możemy ponieść poważne konsekwencje – na przykład bank może przejąć nasze nowe mieszkanie.

http://www.lancuchludzi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ