Czyszczenie aluminium

Aluminium jest metalem, z którego wykonanych jest wiele przyborów kuchennych, w których posiadaniu jesteśmy. Ze względu na użytkowanie, naturalnym jest, że czasem takie przybory wymagają czyszczenia, nie zawsze jednak wiemy, jak poradzić sobie z brudem na aluminiowych garnkach. Jeśli zwykłe mycie płynem do mycia naczyń nie radzi sobie z zanieczyszczeniami, podpowiadamy, co zrobić, aby czyszczenie aluminium było skuteczne. Większość tych sposobów nie wymaga niczego, czego byśmy nie mieli w domu.
Aby wyczyścić aluminium, można skorzystać z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Aluminiowe naczynie należy polać dwoma łyżkami wody utlenionej, a następnie posypać łyżką sody oczyszczonej. Za pomocą szczotki lub szorstkiej gąbki należy pozbyć się zanieczyszczeń, a następnie umyć naczynie pod bieżącą wodą. Ze względu na zachodzące reakcje, połączenie aluminium i sody może wywołać przebarwienia, więc należy używać jej w umiarkowanych ilościach.
Drugim sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z aluminium jest połączenie łyżki kwasku cytrynowego i łyżki soku z cytryny. Taką mieszankę należy umieścić na naczyniu i za pomocą szczotki szorować, a następnie opłukać pod wodą.
Jeśli nie mamy kwasku cytrynowego, możemy wykorzystać inną mieszankę. Łyżkę mąki, łyżeczkę soli i łyżkę octu mieszamy razem na gładką pastę, nakładamy ją na naczynie i czekamy około 30-40 minut. Szorowanie i opłukanie pod bieżącą wodą powinno dokończyć dzieła.
Skuteczną emulsją na brudne aluminium jest ketchup. Wystarczy rozprowadzić go pod zabrudzeniach i zostawić na dwadzieścia minut. Później trzeba przetrzeć naczynie miękką ścierką i opłukać.
Rozcieńczenie łyżki octu w dwóch łyżkach wody również nam pomoże. W takim roztworze należy zanurzyć gąbkę i wyczyścić nią aluminium. Aby pozbyć się zapachu octu, należy dokładnie umyć naczynie.
Ocet możemy również wykorzystać w połączeniu z płynem do naczyń. Jedna łyżka płynu i trzy łyżki octu wymieszane razem pomogą na zabrudzenia tego metalu. Czyścić warto go zanurzoną w mieszance szczoteczką.

innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ