Zadbaj o wodę. Czysta studnia

Woda jest niezbędna dla człowieka. Jakość wody, którą pijemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie! Należy zrozumieć, że procesy zmiany składu środowiska naturalnego bardzo wpływają na jakość wody. Szczególnie dotyczy to posiadaczy studni. Czyszczenie studni jest warunkiem zdrowia osób korzystających z tego źródła wody. Nie jest to zależne od tego czy jest to studnia kopana czy wiercona! Jeżeli nie była długo używana również należy przeprowadzić czyszczenie studni! Czyszczenie studni jest niezbędne! Warto również przypatrzeć się cembrowinie czy nie przepuszcza wód gruntowych po długo trwających ulewach. Po każdej naprawie i szlamowaniu celem usunięcia iłu i piasku – warto wezwać fachowca, który przeprowadzi oczyszczenie studni!
Czyszczenie studni przeprowadzać należy także po każdej modernizacji np: po założeniu pompy wodnej. Wylanie wód gruntowych również stanowi konieczność do przeprowadzenia zabiegu: czyszczenie studni.
Zlokalizowane w pobliżu nieszczelne szambo czy też skład nieczystości może w fatalny sposób wpłynąć na jakość wody w studni!
Czyszczenie studni obejmuje dezynfekcję wody pitnej! Polega między innymi na usunięciu bakterii E-coli i innych zanieczyszczeń z wody. Jest to niezbędne by zapewnić ochronę zdrowia osobom z niej korzystającym… /Przerwa w korzystaniu ze studni by woda została odkażona wynosi około dwa dni./
Czyszczenie studni powinno odbywać się 2 razy w ciągu roku. Własnie zbliża się wiosna. Po zimie warto pomyśleć nad tym by przeprowadzić czyszczenie studni! Wynika to z nagłych zmian temperatury otoczenia co może wpłynąć na szczelność kręgów cembrowiny.
Jeżeli natomiast jesteście na etapie wiercenia lub kopania studni do własnego użytkowania. Niezbędna jest analiza bakteriologiczna wody i czyszczenie studni przez dezynfekcję metodą fizyczną bądź chemiczną. O czym poinformują Was nasi specjaliści!
Woda jest nam wszystkim niezbędna do życia!
Zadbaj więc by Twoi domownicy z radością gasili pragnienie wodą z Twojej studni!
Czyszczenie studni da ci dostęp do walorów wody o najwyższej jakości!

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ