Włosy stanowią ogromny atut urody zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wiele osób nie przykłada szczególnej uwagi do kondycji zdrowia swojej fryzury, aż nie zacznie mieć problemów. Suche, łamiące się włosy, pozbawiony witalności i blasku, to oczywiście duży problem. Można go jednak rozwiązać za pomocą dostępnych w drogeriach kosmetyków do pielęgnacji. Wystarczy być systematycznym, nakładać maski, ewentualnie suplementować dietę w witaminy, chrom czy selen. Co innego jeżeli pojawiają się problemy z łysieniem. Wzbogacenie diety niestety nie zawsze pomaga. Czasami łysienie staje się bardzo dużym problemem medycznym, z którym trzeba wybrać się do lekarza.

Trycholog Katowice

Lekarz, który specjalizuje się w ocenie zdrowia włosów oraz skóry głowy, który leczy problemy z łysieniem, to trycholog. Dobra klinika trychologiczna nie jest jednak częstym adresem na mapie Polski. Wciąż tego typu miejsc jest stosunkowo niewiele, dlatego pacjenci muszą czasami pojechać nawet do innej części Polski, aby skorzystać z wizyty u renomowanego trychologa. Nie dziwi zatem, że wśród osób mających problem z utratą włosów, tak często wpisywanym w wyszukiwarce internetowej hasłem jest ” trycholog Katowice”. To właśnie w tym mieście znajduje się znana klinika transplantacji włosów, prowadząca nowatorskie metody leczenia.

Pierwszy kontakt z lekarzem

Pierwsza konsultacja z trychologiem poświęcona zostanie na zebranie szczegółowego wywiadu, dzięki któremu lekarz będzie mógł postawić diagnozę oraz dobrać odpowiednie metody leczenia. Trzeba zatem odpowiedzieć na pytania między innymi dotyczące historii łysienia, zarówno swojego jak i członków rodziny. Trycholog zapyta również o styl życia, charakter pracy, codzienne stresory, sposób odżywiania się czy odpoczywania. Właśnie te czynniki mają również niebagatelny wpływ na to, dlaczego człowiek łysieje. Poza tym warto zabrać ze sobą na taką wizytę wyniki badań, chodzi głównie o morfologię czy badania hormonalne.

Klinika transplantacji włosów

Klinika trychologiczna to miejsce, w którym ludzie chcą skorzystać z możliwości przeszczepu włosów. Jeżeli tylko lekarz oceni, że to właśnie ten sposób leczenia będzie odpowiedni i przyniesie dobre rezultaty, z pewnością pacjent zostanie o tym poinformowany. Oczywiście ważne jest również to, aby wykluczyć różne możliwe przeciwwskazania do zabiegu, na przykład ze strony układu krążenia. Pacjent będzie zatem musiał skorzystać z konsultacji kardiologicznej, niezbędnej przed poddaniem się zabiegowi przeszczepu włosów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ