Drukarki laserowe

Na co dzień często drukuje się dokumenty, listy zakupów, ciekawe artykuły czy chociażby notatki na studia. Jesteś już zmęczony bieganiem do punktu ksero? A może chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Pora na własne urządzenie. Wyjaśniamy w czym popularne drukarki laserowe rożną się od atramentowych i podpowiadamy, jak kupić najlepszy model!

Jeśli drukujesz dość sporo lub zależy Ci na szybkim, nowoczesnym sprzęcie, z pewnością zwróciłeś uwagę na modele laserowe. Są one zwykle droższe od atramentowych, dlatego warto poszukać jak najbardziej korzystnej oferty cenowej. Radzimy, jak znaleźć dobre, tanie drukarki laserowe!

Drukarki laserowe – czym różnią się od atramentowych?

Tym co rożni te dwa typy urządzeń poligraficznych jest rodzaj wkładu barwiącego oraz mechanizm działania. Drukarki atramentowe, tak jak wskazuje sama nazwa, używają atramentu, powszechnie nazywanego też tuszem. Przenoszą obraz na papier za pomocą głowicy, wystrzeliwującej mikro krople barwnika. Drukarki laserowe z kolei zawierają w specjalnych pojemnikach toner, czyli specjalny proszek. Z pomocą wałków aktywowanych wiązką lasera urządzenie określa miejsca do druku, po czym przenosi barwnik w wyznaczone sekcje.

Dawniej różnice użytkowe między drukarkami laserowymi a atramentowymi były bardziej wyraźne, ale współcześnie producenci tych urządzeń inwestują w coraz nowszą technologię, starając się zminimalizować wady obu wersji. Mimo wszystko nadal modele laserowe są droższe i szybsze, a także nieco tańsze w eksploatacji. Same tonery kosztują więcej niż tusze, ale z reguły starczają też na znacznie dłużej. Generalnie, jeśli drukuje się sporo (np. w związku z pracą czy studiami), lepszym wyborem są modele laserowe.

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania drukarek laserowych?

Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu, są koszty eksploatacji. Poszczególne modele drukarek laserowych od różnych producentów mogą pochłaniać zupełnie inne kwoty w skali roku. Tańszy egzemplarz może mieć bardzo drogie, a do tego mało wydajne tonery i odwrotnie. Przed zakupem od razu sprawdź, ile stron można wydrukować na podstawowym wkładzie kolorowym oraz czarnym, a także ile one kosztują. Oszacuj jak często będziesz musiał kupować nowe tonery i oblicz wydatki.

Jeśli szczególnie zależy Ci na szybkości druku, sprawdź, ile stron na minutę potrafi zadrukować dany model. Dobrym wynikiem jest ok. 20 kartek. Ważna jest również jakość wydruku. Drukujesz głównie dokumenty tekstowe, a może ilustracje lub nawet zdjęcia? Jeśli nie jesteś grafikiem i nie zależy Ci na powalających efektach, możesz śmiało wybrać tańsze modele.

Drukarki laserowe są też często dostępne jako tzw. urządzenia wielofunkcyjne. Oznacza to, że mają dodatkowo funkcję skanowania oraz ksero (a nawet archaicznego faksu). Taki sprzęt jest niezwykle przydatny, zarówno w firmie jak i domu. Warto zapłacić trochę więcej za dodatkowe możliwości.

Nie bez znaczenia mogą być też wymiary drukarki. Zastanów się, gdzie chcesz ją postawić, tak by mieć do niej wygodny dostęp.

Gdzie można tanio kupić drukarki laserowe?

Jeśli odruchowo chciałeś udać się do najbliższego salonu z elektroniką by obejrzeć dostępne drukarki laserowe, wstrzymaj się z wychodzeniem z domu. W Internecie można znaleźć o wiele większy wybór, w dodatku w lepszych cenach. Istnieje wiele różnych serwów specjalizujących się w produktach poligraficznych, jak np. www.tonerpartner.pl. Można tam zakupić świetne modele drukarek laserowych w hurtowych cenach. W ten sposób da się zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Za te pieniądze możesz od razu kupić np. zapasowy toner!

Drukarki laserowe są coraz bardziej powszechną elektroniką osobistego użytku. Zakup takiego urządzenia do domu lub małego biura to zawsze świetna decyzja. Poświęć kilka chwil na znalezienie i zamówienie najlepszego modelu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ