Seksowna broda? Tylko ta zadbana!

0
3414

Po modzie na kilkudniowy zarost, nadeszła era brody, która od kilku sezonów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i to obu płci! Mężczyzna z zarostem na twarzy wygląda bardziej dojrzale i męsko. Broda dodaje powagi, ale nie postarza! Jeśli jednak ma być atrakcyjna dla oka – musi być zadbana. Bo niedbały look, czyli wytarte flanelowe koszule i brodę na tzw. drwala, czyli zapuszczaną swobodnie, bez nadawania jej kształtu i stosowania specjalistycznej pielęgnacji, z pewnością nie jest sexy!

Zapuszczam brodę!
Nie każdy facet może poszczycić się gęstym zarostem. Problem z tym mają zazwyczaj blondyni, ale nie jest to zasadą. Mężczyźni o ciemnej pigmentacji włosów są szczęściarzami – ich zarost będzie prawdopodobnie gęsty, łatwiejszy do stylizacji, ale również twardszy. Podobnie jak włosy na głowie – męska broda wymaga dopasowanej pielęgnacji. Aby zmiękczyć zarost i zapobiec rozdwajaniu końcówek (tak! Włosy na twarzy również mogą się rozdwajać!) konieczne jest regularne nawilżanie zarostu specjalnymi olejkami do brody. Sprawiają one, że włosy są bardziej podatne na układanie, subtelnie się błyszczą i są mocniejsze. To absolutny must have niezależnie od tego, czy twoja broda ma 1 cm długości, czy więcej.

broda

Zarost u panów z blond włosami zazwyczaj ma jasny kolor, a wąsy i końcówki włosów mają często elementy rudego.  Aby nadać twarzy stosowane proporcje, koniecznością jest odbycie co najmniej jednej wizyty u barbera, który pokaże Ci jak nadać właściwy kształt brodzie i jak zatuszować braki w jej gęstości. W codziennym układaniu brody i wąsów, z pewnością sprawdzi się specjalny wosk do wąsów i balsam do brody, dzięki którym szybko i prosto nadasz włosom odpowiedni kształt. Co więcej, dobre nawilżenie (balsamy i kremy do brody) często nieco przyciemna włosy.

Wosk do wąsów i brody

Wosk do wąsów i brody, balsam do twarzy, kremy do brody… Dobry wygląd ma swoją cenę!
Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć zadbaną i piękną brodę to naprawdę musisz o nią dbać. Dotyczy to nie tylko pielęgnacji samych włosów, ale również cery. Dbaj o dokładne nawilżanie skóry, która znajduje się pod włosami na twarzy. Z uwagi na zarost, jest ona narażona na przesuszanie – to może z kolei doprowadzić do łuszczenia się i powstania fatalnego wizualnie efektu w postaci białego pyłu na brodzie i widocznego na ciemnych ubraniach. Korzystaj z dobrych kosmetyków nawilżających dedykowanych dla mężczyzn  Percy Nobleman Face & Stubblekrem, nawilżający do twarzy i zarostu). Jeśli nie chcesz odwiedzać regularnie barbera i planujesz „wziąć brodę w swoje ręce” wyposaż się, w specjalna maszynkę do strzyżenia, nożyczki i trymer do nosa i uszu – w końcu zapuszczasz włosy na twarzy, a nie w uszach! Zadbanego mężczyznę poznaje się po dokładnie wystrzyżonych włosach (równa i „świeża” linia na karku i za uszami) i dokładnie wymodelowanie brodzie.

kremy do brody

Jeśli zatem zdecydowałeś się już na zapuszczanie brody albo chcesz zmienić coś w wyglądzie swojej – musisz pamiętać, że wymaga ona odrobiny wysiłku. Konieczny jest zakup kilku dobrych kosmetyków, trymera, nożyczek i zarezerwowanie co najmniej jednej wizyty u profesjonalisty, który nada włosom kształt idealnie pasujący do rysów twojej twarzy, który potem możesz naśladować w domu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ