Współczesne konto bankowe to taki produkt finansowy, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. To na nie zdecydowana większość Polaków otrzymuje wszelkie środki finansowe – na przykład w postaci wypłat, rent, emerytur, świadczeń socjalnych, stypendiów, zwrotów podatków i wszelkich innych. To oczywiście nie wszystko. Dodatkowo konto bankowe umożliwia elektroniczne płacenie rachunków, bezgotówkowe płatności czy dodatkowe usługi – między innymi w postaci debetu lub pożyczki, polecenia zapłaty lub zlecenia stałego. Nie dziwi zatem fakt, iż zdecydowana większość Polaków decyduje się na założenie takiego rachunku. Jednak wybór odpowiedniego konta wcale nie jest prosty – tym bardziej, iż każdy bank oferuje swoim potencjalnym klientom promocyjne warunki. Zatem gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Oto jeden z rankingów.

Nest Konto

Nest Konto to propozycja Nest Banku, która jest skierowana do osób poszukujących niemal darmowego rachunku – i to bez żadnych dodatkowych warunków. Konto w Nest Banku jest niemal całkowicie bezpłatne – bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, korzystanie z karty debetowej, wypłatę gotówki z bankomatów krajowych, przelewy, polecenia zapłaty czy zlecenia stałe. Dodatkowo posiadacz konta w Nest Banku może skorzystać z atrakcyjnych ofert kont oszczędnościowych i depozytów. Pewną wadą tego rachunku bankowego jest brak możliwości płacenia Blikiem oraz opłata za korzystanie z bankomatów poza granicami kraju.

Konto z Lwem Direct

Konto z Lwem Direct to propozycja ING Banku Śląskiego, która jest adresowana dla osób poszukujących nowoczesnych i mobilnych rozwiązań. W tym zakresie niewątpliwą zaletą Konta z Lwem jest wszechstronny dostęp internetowy i mobilny, który umożliwia korzystanie z konta w każdym zakątku świata. Dodatkowo bank oferuje aplikację do zarządzania domowymi finansami, przyzwoite oprocentowanie konta oszczędnościowego oraz karty wielowalutowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż klienci zakładający konto do końca stycznia 2018 roku mogą skorzystać z promocji, która pozwala na zyskanie nawet 140 złotych premii. Bank umożliwia bezpłatne prowadzenie konta i bezpłatne wykonywanie przelewów internetowych. Pewną wadą jest opłata za kartę debetową (czego można uniknąć dokonując nią miesięcznych transakcji na kwotę 300 złotych) oraz bezpłatne pobieranie gotówki jedynie z bankomatów ING i Planet Cash (w przypadku pozostałych naliczana jest prowizja).

Konto 360°

Konto 360° to oferta banku Millenium, która jest kierowana zwłaszcza do osób poszukujących nowoczesnego konta, z ubezpieczeniem assistance i atrakcyjnym oprocentowaniem lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Standardowe opłaty za prowadzenie konta, kartę i wypłaty z innych bankomatów są stosunkowo drogie (odpowiednio 8, 7 i 5 złotych), jednak bank umożliwia ich całkowite uniknięcie – wystarczy comiesięczne zasilenie konta na kwotę 1000 złotych i przynajmniej jedna transakcja kartą debetową. Niewątpliwym plusem konta 360° jest atrakcyjne oprocentowanie oszczędności, funkcjonalna i nowoczesna aplikacja mobilna oraz roczne ubezpieczenie „Pakiet Bardzo Pomocny” Wadą są dość wysokie opłaty – dlatego konto jest polecane przede wszystkim osobom mogącym zagwarantować regularne wpłaty.

Pozostałe miejsca w rankingu zajęły konta mBanku, Banku Zachodniego WBK, Idea Bank i Getin Banku. Każda z tych propozycji zawiera szereg zalet, które na pewno przypadną do gustu potencjalnym klientom. Jednak decydując się na konkretne konto bankowe warto porównać oferty kilku banków i wybrać takie, które będzie odpowiadać indywidualnym preferencjom i zapotrzebowaniom.

http://acutemind.pl/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ