Gogle motocyklowe

Gogle stanowią integralna część właściwego wyposażenia każdego motocyklisty wyczynowego. Posiadacze motocrossów punktują przede wszystkim lekkość gogli i ich łatwość w użyciu, jak i również rekomendują niektóre modele ze względu na realne metody radzenia sobie w nieprzyjemnych warunkach. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ofert wysokich jakościowo gogli i to w całkiem przystępnych cenach.

Zacznijmy od tego, że gogle motocrossowe są znacznie inne od tych używanych m.in. przez narciarzy, czy fanów snowboardu. Główne różnice tkwią w rozmiarze oraz zastosowanych materiałach, dlatego też stanowczo odradza się stosowanie zimowego sprzętu do jazdy motocyklem.

Charakterystyczne cechy typowych gogli motocrossowych to lekkość i plastyczność wykorzystanych materiałów, dzięki czemu elastycznie dopasowują się one do kształtu i rozmiaru twarzy. Dodatkowo tworzywo jest odporne na pękanie i redukuje silne naciski zewnętrzne do zera. Z kolei wnętrze gogli wypełnia specjalna gąbka antyalergiczna, zapewniająca efektywne odprowadzanie potu i ochronę przed kurzem i pyłem z zewnątrz. Same wizjery to elementy nadające się w większości przypadków swobodnie wymieniać, dzięki czemu możemy swobodnie przebierać w sprzęcie przezroczystym, lustrzanym, czy przyciemnianym – w zależności od warunków, w jakich zamierzamy jeździć motocyklem. Ponadto można bez trudu wzbogacić swoje akcesorium o funkcje powstrzymującą parowanie, czy zapobiegającą rysowaniu szkiełka. Jeżdżąc w ciężkich, np. błotnistych warunkach warto pomyśleć także o specjalnych foliach, które zabezpieczają wizjer przed szpetnym i trudnym do usunięcia zabrudzeniem.

Obecnie wiodące marki w produkcji gogli motocyklowych to Fox, Progrip, Oakley, czy Scott. Cena większości modeli spełniająca opis podany paragraf wyżej zazwyczaj oscyluje wokół kwoty 150-180 zł, choć można znaleźć towary także za 100, jak i 400 zł, naturalnie z odpowiednią różnicą jakościową. Nie jest to ogromny wydatek, jednak uprzedni zakup powinien zostać dość skrupulatnie przemyślany, by cieszyć się sprzętem jak najlepiej dopasowanym do naszych potrzeb.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ