Growbox – jak wybrać najlepszy zestaw?

0
722

Samodzielne składanie growbox’a nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać o wielu czynnikach, w tym zapewnieniu optymalnej wentylacji, temperatury, a także wilgotności. Dla osób, które nie są jeszcze biegłe w tych tematach dobrym rozwiązaniem jest gotowy growbox zestaw. Jak wybrać ten najlepszy? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Zestawy namiotowe – na co zwrócić uwagę?

Rośliny można uprawiać przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem. Jesienią i zimą, kiedy temperatury znacząco spadają, należy jednak zapewnić im nieco inne lokum niż własny ogródek. Dobrym rozwiązaniem jest specjalny growbox, który utrzyma idealną, nawet tropikalną temperaturę. Doskonałym pomysłem jest gotowy growbox zestaw namiotowy. Składa się on z reguły z namiotu o wybranych wymiarach, wentylacji, filtrów, zasilaczy oraz lamp. Oczywiście można dobrać model mniejszy lub większy. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się do niewielkich sadzonek, a większy do roślin o rozbudowanych gałęziach i dużej wysokości. Takie gotowe zestawy  posiadają lekką konstrukcję oraz są bardzo łatwe i szybkie w montażu.

Zestawy oświetleniowe – który będzie najlepszy?

Growbox zestaw może być jednak nie tylko gotową konstrukcją namiotową. Takie zestawy dostępne są również w postaci oświetleniowej. Wówczas kupimy przygotowany komplet lamp, dostosowanych do danego growbox’a. Popularne są chociażby zestawy CFL, zestawy HPS, zestawy Gavita, zestawy T-Neon oraz zestawy CMH. Każdy z nich oferuje nieco inne właściwości. Dość tania jest na przykład lampa CFL w wersji energooszczędnej. Niski jest nie tylko jej koszt zakupu, ale i eksploatacji. W fazie wzrostu i kwitnienia lepiej mogą się jednak sprawdzić modele HPS. Mają one szersze spektrum światła.

Zestawy wentylacyjne – jak wybrać idealny?

Właściwy rozwój roślin zależy nie tylko od odpowiedniego miejsca, gleby i oświetlenia. W zamkniętej przestrzeni kluczowym czynnikiem jest również wentylacja. Godne polecenia są przede wszystkim zestawy VENTS, Prima Klima oraz MDF BOX. Każdy taki growbox zestaw wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, a nadto umożliwia łatwy i wygodny montaż. W zestawie VENTS można znaleźć na przykład uniwersalny wentylator kanałowy, niezawodny filtr węglowy, specjalny przewód wentylacyjny, a także przewód zasilający z wtyczką i opaskę zaciskową. Taki zestaw można zastosować do niemal każdego growbox’a, a także do mniejszych pomieszczeń uprawowych.

Dodatkowe akcesoria – po co należy sięgnąć?

W kompletowaniu zestawu growbox nie można też zapomnieć o dodatkowych akcesoriach. Do upraw potrzebne są między innymi nawozy, doniczki, kontrolery klimatu, podłoża, nasiona i tak dalej.

Artykuł powstał we współpracy z https://maxgrowshop.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ