Piękne paznokcie są ozdobą każdej stopy. Czasem niestety zostają one zainfekowane przez infekcję grzybiczą, którą niezwykle łatwo jest złapać, leczenie natomiast przypomina prawdziwą batalię. Tu niestety domowe sposoby charakteryzują się praktycznie zerową efektywnością. Co zatem należy zrobić, aby pozbyć się tej przykrej dolegliwości?

Grzybica paznokci – charakterystyka problemu

Odpowiedzmy najpierw na pytanie – czym właściwie jest grzybica paznokci? Otóż jest ona najczęściej spowodowana grzybicą stóp, którą z kolei wywołują drożdżaki, pleśniowce lub dermatofity. Grzybica może pojawić się zarówno na paznokciach dłoni, jak i u stóp. Co więcej – zaatakować może jedną płytkę paznokciową, lecz częściej zainfekowanych jest kilka. Najczęściej zaś zajęty jest pierwszy i piąty palec stopy, jako że są najbardziej uciskane przez buty.

Jak się możemy zarazić grzybicą? Otóż często łapiemy ją na basenach, łaźniach, czy też poprzez noszenie czyjegoś obuwia, brak właściwej higieny stóp lub korzystanie z czyiś kosmetyków do stóp. Ponadto do wystąpienia grzybicy predysponowane są osoby z otyłością, po chemioterapii, z zaburzeniami układu hormonalnego, pokarmowego, krążenia lub odpornościowego. Do powstania grzybicy przyczyniają się także wszelkie urazy paznokci oraz ich zniszczenie przez lakiery.

S.O.S czyli na pomoc paznokciom

Skoro domowe metody są nieskuteczne to dokąd należy zwrócić się po pomoc? Odpowiedź brzmi – do podologa! Jest to lekarz zajmujący się tylko i wyłącznie schorzeniami stóp. Najbliższy i najlepszy gabinet podologiczny możemy znaleźć za pomocą łatwej w obsłudze i szybkiej wyszukiwarki https://podolodzy.pl

Jak zaś wygląda leczenie grzybicy? Tu przede wszystkim należy wspomnieć, że jest ono bardzo spersonalizowane. Zazwyczaj obejmuje ono usunięcie chorej części płytki z jej następczą rekonstrukcją oraz miejscową i ogólną terapię. Co więcej duży nacisk kładziony jest również na profilaktykę.

Zdecydowanie zatem warto skorzystać z usług podologa – dzięki niemu będziemy się cieszyć pięknymi i zdrowymi stopami!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ