Telefon komórkowy umożliwia niezwłoczne sprawdzenie, czy dzwoni ktoś znajomy – czyli z książki telefonicznej abonenta – czy ktoś obcy. Czasem zdarzają się połączenia z numerów zastrzeżonych. Czy da się zawsze dowidzieć, kto próbował się z abonentem połączyć?

Brak połączeń z zastrzeżonych numerów

Coraz częściej operatorzy umożliwiają włączenie funkcji blokady połączeń z zastrzeżonych numerów. Wielu abonentów woli po prostu znać chociaż numer dzwoniącego. Łatwiej wtedy oddzwonić albo sprawdzić, kto próbował się połączyć z danym abonentem.

Niektórzy nie odbierają rozmów z nieznanych numerów

Niektórzy deklarują, że nie odbierają rozmów z nieznanych numerów. Powodów takiej decyzji może być kilka. Najczęściej to niezbyt dobre doświadczenia z takimi połączeniami i chęć zadbania o swoją prywatność. Niektórzy mają bowiem sporego pecha do natarczywych telefonów z call center różnych firm: najczęściej banków, od swojego operatora, ale nie tylko. Zdarza się, że abonenci dostają numer po dłużniku i zaczynają do niego wydzwaniać firmy ściągające długi.

Jak – bez odbierania i oddzwaniania – dowiedzieć się: kto dzwonił?

Jest sposób sprawdzenia, do kogo należy numer, z którego ktoś próbuje połączyć się z abonentem. Oprócz odebrania lub oddzwonienia, można sprawdzić konkretny numer w Internecie, np. na stronie https://infonumer.pl . To tutaj użytkownicy telefonów dzielą się z innymi osobami doświadczeniami związanymi z odbieraniem rozmów z nieznanych numerów. Oceniają je np. jako nieszkodliwe lub natarczywe i dokładnie opisują przebieg rozmowy.

Na podstawie zawartych tu informacji, każdy może zdecydować, czy następnym razem odebrać rozmowę, czy oddzwonić, czy lepiej tego nie robić.

Na stronie znajdują się informacje związane z numerami telefonów komórkowych, stacjonarnych, zagranicznych oraz takich, z których przychodzą różne dziwne SMSy. Na te ostatnie nie warto nigdy odpowiadać, bo można włączyć dość kosztowną „prenumeratę” – o tym także informują inni użytkownicy i warto tej rady posłuchać.

Innym rodzajem numerów, na które szczególnie należy uważać, są numery zagraniczne – zazwyczaj składają się one z dość długiego ciągu cyfr. Pierwsze z nich powiedzą abonentowi, z którego kraju do niego dzwoniono – to także można sprawdzić w sieci. I warto sprawdzić cały numer – być może ktoś miał z nim problemy i zdążył już przestrzec przed nim innych.

Internet to bardzo dobre narzędzie do dzielenia się wiedzą i opiniami. Warto korzystać z niego w rozsądny sposób i oprócz słów innych osób, korzystać także z własnej intuicji. Nie zawsze bowiem określenie „nieszkodliwy” sprzed roku w odniesieniu do danego numeru pokrywa się z aktualną sytuacją związaną z konkretnym numerem.

[Głosów:16    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ