Jak można zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu

Negatywna decyzja kredytowa może być sporym ciosem, szczególnie, jeśli zależy nam na czasie i chcemy uzyskać kredyt jak najszybciej. Niekiedy może wydawać nam się, że pozytywna decyzja kredytowa jest niemal gwarantowana i jesteśmy później rozczarowani, w innych przypadkach nie mamy takiej pewności, ale liczymy na dobrą wolę banku.

Takie scenariusze są prawdopodobne, ale nie muszą się ziścić. Zamiast zastanawiać się, co robić dalej po odrzuceniu przez bank wniosku o kredyt, lepiej od początku działać rozsądnie i zapewnić sobie otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej już za pierwszym razem. Jak to możliwe? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu? Poniżej zebraliśmy wskazówki, które powinny okazać się pomocne w tym zakresie.

Co bank bierze pod uwagę, rozważając wniosek o kredyt?

Podczas analizy wniosku o kredyt bank zwraca uwagę przede wszystkim na dwa aspekty: historię kredytową i zdolność kredytową. Historia kredytowa to historia tego, jak dotychczas spłacaliśmy swoje zobowiązania. Banki uzyskują do niej dostęp na pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej. BIK przechowuje informacje o wszystkich spłacanych aktualnie kredytach, a także o pożyczkach, jeśli dana firma pożyczkowa z nim współpracuje.

W bazie BIK-u znajdują się także informacje o już spłaconych zobowiązaniach: w przypadku, gdy uregulowano je w terminie, wymaga to zgody kredytobiorcy, jeśli zaś spłacono je z opóźnieniem, Biuro może przechowywać taką informację jeszcze przez 5 lat po zamknięciu kredytu.

Jeśli zaś chodzi o zdolność kredytową, to ona wyliczana jest na podstawie danych zawartych we wniosku kredytowym, a także w dołączonych do wniosku dokumentach (na przykład w zaświadczeniu o dochodach od pracodawcy). Wysokość zdolności kredytowej zależy między innymi od osiąganych dochodów, wysokości bieżącego zadłużenia, a także od ilości osób posiadanych na utrzymaniu.

W przypadku, kiedy obawiasz się, że bank może odrzucić Twój wniosek o kredyt lub sądzisz, że jest to mało prawdopodobne, ale po prostu chcesz mieć pewność, że tak się nie stanie, udaj się tutaj: https://splatakredytow.pl/, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu?

Jest wiele sposobów na zwiększenie szans na uzyskanie kredytu, jednak większość z nich wymaga sporej ilości czasu, a niektóre także energii czy pieniędzy. Zwiększenie zdolności kredytowej czy poprawienie historii kredytowej to coś, czym zdecydowanie warto się zainteresować, natomiast nie możemy oczekiwać, że efekty naszych działań zobaczymy bardzo szybko.

Może się to okazać problematyczne w sytuacji, kiedy potrzebujemy otrzymać kredyt w jak najkrótszym terminie. W takim przypadku najłatwiej można zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję kredytową, powierzając zadanie uzyskania kredytu dobremu pośrednikowi kredytowemu.

Takiego pośrednika można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/. Wieloletnie doświadczenie i szerokie kwalifikacje pozwalają mu pomagać klientom znajdującym się w nawet bardzo trudnej sytuacji otrzymać kredyt na atrakcyjnych warunkach, bez stresu i nerwów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ