Kamizelki i pasy obciążeniowe

Szukasz sposobu na pokonanie własnych barier lub przezwyciężenie treningowej stagnacji? Najlepszym sposobem jest zwiększenie intensywności treningu poprzez dodanie sobie kilku kilogramów za pomocą kamizelek i pasów obciążeniowych. Cięższy trening to trening efektywniejszy, zatem dowiedz się, dlaczego warto wykorzystać te możliwości.

Zwiększanie obciążenia – jakie daje korzyści?

W ćwiczeniach siłowych i wzmacniających najbardziej liczy się suma pracy, jaką wykonują mięśnie. Składają się na nią obciążenie i liczba wykonanych powtórzeń. Jeśli chcesz, aby efektywność Twojego treningu nie zatrzymała się w miejscu, ale pozwalała Ci nieustannie zwiększać masę mięśniową lub budować ich siłę, musisz dać im sygnał do rozwoju. Jednym z takich sygnałów będzie właśnie zwiększenie obciążenia.

Jak większe obciążenie wpłynie na Twój trening?

  • Podniesiesz intensywność treningu, ponieważ musisz włożyć w niego więcej zaangażowania i wysiłku.
  • Szybciej zauważysz efekty treningu poprzez przyrost masy mięśniowej czy zwiększenie siły, wytrzymałości lub innych cech motorycznych.
  • Zaczniesz szybciej spalać tkankę tłuszczową, co przełoży się na poprawę sylwetki, zdrowie i sprawność.
  • Podniesie się Twoja motywacja do treningu, ponieważ będziesz szybciej zauważać efekty.

Jaki sprzęt wykorzystać do zwiększenia obciążenia?

Sprawa jest oczywista w przypadku ćwiczeń z ciężarami. Wówczas wystarczy po prostu dołożyć obciążenie na sztandze, hantlach lub przyrządach na siłowni. Nieco inaczej sprawa przedstawia się przy ćwiczeniach na własnej masie, np. kalistenice czy crossficie.

Kamizelki obciążeniowe

Są bardzo skutecznym, komfortowym i bezpiecznym sposobem na zwiększenie obciążenia. Kamizelki obciążeniowe zakłada się na tors, dzięki czemu są dopasowane do ciała i nie krępują w żaden sposób ruchów, dzięki czemu można w nich swobodnie wykonywać każdy rodzaj ćwiczeń, także tych wykonywanych na zewnątrz, np. bieganie czy jazda na rowerze.

Pasy obciążeniowe

Pasy obciążeniowe to akcesoria, dzięki którym podniesiesz efektywność takich ćwiczeń, jak np. pompki szwedzkie czy podciąganie na drążku. Jest to rozwiązanie zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla amatorów, którym zależy przede wszystkim na poprawie kondycji i sprawności w treningu rekreacyjnym. Pasy obciążeniowe można nosić jednocześnie z kamizelkami, dla jeszcze większego efektu. Warto sięgać po pasy z możliwością regulowania obciążenia.

Obciążniki na nogi i ręce

Dzięki tym akcesoriom można dodatkowo wymusić większy wysiłek na kończynach górnych i dolnych. Polecamy stosować je przede wszystkim przy tych ćwiczeniach, w których wykorzystuje się ręce i nogi, w tym również podczas biegania czy plyometrii. Wszyskie rodzaje dodatkowych obciążeń treningowych znajdziesz w sklepie https://bushido-sport.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ