Jak poradzić sobie ze stresem

Stres to uczucie, które niewątpliwie zna każdy człowiek. Najprościej mówiąc, jest to reakcja naszego organizmu na sytuacje, które są kłopotliwe oraz takie, z którymi mamy do czynienia po raz pierwszy. Dla jednych stres jest czymś, co paraliżuje i uniemożliwia działanie, a dla innych wręcz przeciwnie – napędem do działania i zmian. Nie ważne jednak jak reagujesz na to uczucie, warto, abyś wiedział, jak można sobie z nim poradzić w prosty sposób i jak rozpoznać, ze właśnie się stresujesz. Dziś razem z http://mojanazwa.pl/ opowiemy trochę na ten temat.

Objawy stresu

Ile ludzi tyle jest reakcji na stres. Tak naprawdę każdy z nas może czuć coś innego w stresowej sytuacji. Objawy, w zależności od powodu stresu mogą być mniej lub bardziej silne. Zawsze jednak towarzyszą im takie dolegliwości jak:

– ból głowy, brzucha, klatki piersiowej i żołądka,
– rozdrażnienie,
– nudności,
– brak apetytu
– roztargnienie,
– rozdrażnienie,
– zmęczenie,
– pogorszenie kondycji włosów i paznokci.

Jeśli, któryś z tych objawów towarzyszy Ci w trudnych, życiowych sytuacjach to może być to znak, że właśnie się stresujesz. Jeśli objawy szybko ustępują, to nie ma powodów do obaw. Niestety, jeśli towarzyszą Ci one przez dłuższy czas, to może mieć to negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Aby pokonać objawy stresu, możesz np. spróbować ćwiczeń fizycznych. Rozładowują one napięcie i uwalniają endorfiny, które są odpowiedzialne za dobry nastrój. Prócz tego polecamy także słuchanie ulubionej muzyki, która może pomóc Ci się uspokoić. Relaks przy spokojnych dźwiękach ulubionego zespołu może sprawić, że choć na moment zapomnisz o stresowej sytuacji. Dodatkowo możesz wykonać ćwiczenia oddechowe. Organizm, który jest dobrze dotleniony lepiej radzi sobie ze stresem. Wystarczy, że usiądziesz się wygodnie i zaczniesz wykonywać głębokie oddechy nosem, wypuszczając powietrze ustami.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://mojanazwa.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ